Córka kota Salomona Kotka, która leczy serca

Ciąg dalszy bestsellera Salomon – kot, który leczył dusze dla fanów Kota Boba i Alfiego, kota wielorodzinnego Wzruszająca i ciepła powieść o porzuconym kocie, który pomógł porzuconemu dziecku. Tallulah, maleńka kotka, to córka Salomona – kota, który potrafi ł zaglądać w ludzkie serca i leczyć ludzkie dusze. Wkrótce po swoich narodzinach zostaje jednak zabrana od ojca i porzucona... W końcu trafi a do wypełnionego chłodem, chorobą i smutkiem domu rodziny czternastoletniej TammyLee. Dziewczyna żyje z bolesną tajemnicę, która ją przygniata, a kotka zrobi wszystko, co w jej mocy, by pomóc pokonać rozpacz i poczucie winy. I połączyć rozbitą rodzinę... „Poruszająca, inspirująca i podnosząca na duchu opowieść o miłości i o kotce, która uzdrawia całą rodzinę – i o prawdziwym darze, jakim może być obecność zwierzęcia w naszym życiu”. „SUNDAY TIMES” SHEILA JEFFRIES wierzy, że koty są obdarzone siódmym zmysłem i potrafi ą same znaleźć sobie właściciela, który jest im przeznaczony. Tak jak jej kot Salomon, który zainspirował ją do napisania powieści Salomon – kot, który leczył dusze. Książka natychmiast stała się bestsellerem i pozostawała przez 10 tygodni na liście „Sunday Timesa”. W Anglii sprzedano 150 000 egzemplarzy. Dużą popularnością cieszy się także w Niemczech, Francji i Włoszech. Jej kontynuacja, Córka kota Salomona, również weszła na brytyjskie listy bestsellerów i obie jak Alfie, kot wielorodzinny oraz Rodzina kota Alfiego należą do ulubionych „kocich” powieści świata.

Informacje dodatkowe o Córka kota Salomona Kotka, która leczy serca:

Córka kota Salomona Kotka, która leczy serca - opinie o książce

Avatar użytkownika - Psotka88
Psotka88
Przeczytane:2016-05-29, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Uwielbiam literaturę, gdzie występują zwierzęta i jako pupile postaci i jako główni bohaterowie. Pewnie zauważyliście, ze od jakiegoś czasu jest takich pod ręką coraz więcej, a co za tym idzie można przy nich (zazwyczaj) wesoło spędzić czas. Osobiście wiele mam za sobą tego typu pozycji i każda nowa powoduje dreszczyk ekscytacji, bo choć literatura taka jest lekka to jednak przeważnie gra na emocjach, a to lubię i szanuję w książkach. Kuleczka to córeczka Salomona - kota, który leczył dusze. I ona pojawia się na świecie nie przez przypadek. Ma do wykonania pewną misję. Tak jak jej ojciec leczył duszę, tak ona leczy serca. Niestety już od maleńkości tak jak on ma pod górkę. Zabrana od ojca, porzucona gdzieś na dworze walczy o życie. Już jako młoda kotka idąc za pewną nastolatką ratuje życie noworodkowi ogrzewając go własnym ciałem i futerkiem. Potem mając za sobą wiele przykrych doświadczeń zmienia dom oraz imię. Staje się piękną Tallulah. Trafia do domu gdzie panuje zimno, choroba i chłód i smutek. Ale też do rodziny gdzie jej misja ma się dopełnić. Rodzina u której znajduje dom to nie pierwsza lepsza rodzina z kłopotami. To rodzina TammyLee- dziewczynki, która zostawiła swoje dziecko w krzakach, a które uratowała młoda kotka. Ma za zadanie uleczyć ją i jej rodzinę, ale przede wszystkim połączyć ją z powrotem z synkiem. Czy jej się to uda? Czy malutka kotka sprosta takiemu zadaniu? Czy uda jej się uleczyć ludzkie serca w tej rodzinie? Do czego zdolna może być mrucząca kulka? Na te i wiele innych pytań odpowie pozycja "Córka kota Salomona. Kotka, która leczy serca". To niezwykle przejmująca, ciepła, ale i momentami dramatyczna historia losów nie tylko kota, ale też rodziny, która boryka się z niejednym problemem. Książka porusza, inspiruje i zachęci niejednego z Was do przygarnięcia mruczącego podopiecznego. Do przeczytania zapraszam nie tylko kociarzy, ale i miłośników książek obyczajowych, pełnych miłości i wszelkich innych emocji. Przeczytajcie, bo warto!
Avatar użytkownika - Mamii
Mamii
Przeczytane:2016-03-06, Ocena: 6, Przeczytałem,
Cudowna powieść o małej kotce, która ratuje od śmierci z wyziębienia nowonarodzone dziecko. Potem, sobie tylko znanymi sposobami,sprawia, że po latach matka i to opuszczone dziecko odnajdują się (oraz wybaczają czyny z przeszłości). „Córka kota Salomona” to powieść obyczajowa pełna miłości. Polecam ją nie tylko „kociarzom”, ale przede wszystkim miłośnikom książek optymistycznych, gdzie przemoc nie jest przedstawiona na pierwszym miejscu.

Córka kota Salomona? Nieodrodna chciałoby się dodać. Posiadająca podobne przymioty.
Opowieść o niej polecam szczególnie tym, którzy jeszcze nie wiedzą, nie wierzą, że więzi ze zwierzętami maja dla nas uzdrawiajacą moc oraz że gdzieś tam jest też niebo dla zwierząt.

Salomon - kot, który leczył dusze
Sheila Jeffries0
Okładka ksiązki - Salomon - kot, który leczył dusze

Bestseller w Anglii przez 10 tygodni 150 000 sprzedanych egzemplarzy Opowieść kota zesłanego przez anioły, by uratował naznaczoną tragedią rodzinę. „Ta...

Syn kota Salomona, który naprawia ludzkie życie
Sheila Jeffries0
Okładka ksiązki - Syn kota Salomona, który naprawia ludzkie życie

Kolejna powieść bestsellerowego cyklu o kocie Salomonie i jego dzieciach „Niosąca nadzieję powieść o magicznej sile kociego mruczenia i uzdrawiającej...