Córka markizy

Data wydania: 2012-09-19
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-10-12212-4
Dodał/a książkę:dona
Nowa, zapierająca dech powieść Laurel Corony, autorki cieszącej się uznaniem czytelników Wenecji Vivaldiego. Francja, połowa XVIII wieku. Lili jest córką genialnej matematyczki, markizy Émilie du Châtelet. Po owianej złą sławą matce odziedziczyła nieprzeciętną inteligencję oraz brak poszanowania konwenansów. Naukę dobrych manier i tańca uważa za stratę czasu, woli czytać książki i dyskutować o problemach filozoficznych, chłonąc ekscytujące idee Oświecenia. We Francji Ludwika XV praca naukowa nie jest uważana za zajęcie stosowne dla młodej damy, zwłaszcza – jak ona – pozbawionej posagu. Lili jednak wcale nie zamierza rezygnować ze swoich pasji i wychodzić za mąż. Chciałaby za to – jak jej matka – poznać smak prawdziwej miłości...
helena610 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-07-14, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki (2015),Na wymianki,Wyzwanie - z historią w tle,
Świetna książka. Tło historyczne ukazujące realia epoki i związane z tym ograniczenia w życiu szczególnie kobiet, ale nie przytłaczające samej historii Lili i jej siostry. Bardzo dobrze się czyta, a jednocześnie autorka przemyca wiele spraw do przemyślenia dotyczących m. in. Boga, natury, ale także polityki i myślenia samego w sobie zamiast poddawania się bezwiednego prądom towarzyskim, bądź nakazom ślepej wiary.
lirith plusminus Linia koment
niedługo się za nią zabieram:)
edytka222 Linia koment
Przeczytane:2011-04-17, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,Literatura angielska,Mam,
Myszka96 Linia koment
Przeczytane:2014-01-09, Na półkach: Przeczytałem,