CSS3. Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-01-30
Dodał/a książkę:helion

Przekonaj się, jak łatwo tworzyć atrakcyjne strony WWW dzięki CSS3!

• Poznaj kaskadowe arkusze stylów w praktyce
  • Naucz się wykorzystywać konstrukcje CSS3
  • Dowiedz się, jak właściwie formatować treści WWW

Kaskadowe arkusze stylów - jak powszechnie wiadomo - służą do określania sposobu, w jaki prezentowana jest treść dokumentów HTML. Choć spełniane przez nie zadanie wydaje się banalnie proste, rozwiązanie to zrewolucjonizowało metodę tworzenia i wyświetlania stron internetowych, ponieważ dzięki niemu wygodnie i wydajnie udaje się oddzielać treści WWW od ich prezentacji. Trudno dziś znaleźć serwis internetowy, w którym nie zostałyby zastosowane kaskadowe arkusze stylów, a w coraz większej liczbie witryn wykorzystuje się najnowszy i najbardziej rozbudowany standard CSS3.

Jeśli chcesz poznać go od praktycznej strony, sięgnij po książkę "CSS3. Kaskadowe arkusze stylów. Ćwiczenia praktyczne". Bez zbędnej teorii wprowadzi Cię ona w świat nowoczesnych rozwiązań, używanych przez projektantów serwisów WWW, a także pokaże, jak bez drogich i trudno dostępnych narzędzi tworzyć efektowne strony internetowe. Dzięki niej poznasz najlepsze sposoby zastosowania CSS3 w swoich projektach i dowiesz się, jak unikać problemów związanych z różnicami w obsłudze standardu przez różne przeglądarki. Książka nie jest zwykłym przeglądem selektorów i właściwości, lecz praktycznym przewodnikiem po świecie arkuszy stylów, który doprowadzi Cię do zamierzonego celu najkrótszą i najmniej wyboistą z dróg.

• Przegląd możliwości, składni i konstrukcji CSS3
  • Sposoby wykorzystywania kaskadowych arkuszy stylów
  • Praktyczne zastosowanie selektorów
  • Formatowanie treści tekstowych i graficznych
  • Zarządzanie kolorami na stronach WWW
  • Określanie układu dokumentów HTML

Szkoda czasu na błądzenie! Z tą książką trafisz wprost do celu!