Cud Guadalupe

Matka Boża objawiła się Indianinowi Juanowi Diego i przekazała światu swój AUTOPORTRET. Jest to pierwsze uznane przez Kościół objawienie maryjne, zaś Cudowny Obraz z Guadalupe, na którym Maryja sama odbiła swój wizerunek, to do dziś jedyny autoportret Matki Bożej, jaki posiada ludzkość. Guadalupe to najliczniej odwiedzane sanktuarium maryjne świata, gdzie co roku przybywa ponad 12 milionów pielgrzymów, czyli 3 razy więcej niż na Jasną Górę. Guadalupe to także miejsce pierwszej zagranicznej podróży apostolskiej Jana Pawła II, który wyznał: ?Czuję się pociągany przez ten Obraz Matki Bożej z Guadalupe?O­na mnie przyzywa?. Ojciec Święty dodał: ?bije tu macierzyńskie serce Maryi?."Trudno znaleźć opowieść o Maryi, która byłaby piękniejsza od ?Nican Mopohua? ? zapisanego w indiańskim języku náhuatl tekstu, dzięki któremu ludy Ameryki odnalazły u boku Matki swą własną, niepowtarzalną drogę od dawnych bożków do Chrystusa".Z przedmowy Paula Badde wydawcy miesięcznika ?Vatican?, autora książki ?Guadalupe.Objawienie, które zmieniło dzieje świata?

Informacje dodatkowe o Cud Guadalupe:

Wydawnictwo: Polwen
Data wydania: b.d
Kategoria: Inne

Kup książkę Cud Guadalupe

Cud Guadalupe - opinie o książce

Łaszewski Wincenty0
Okładka ksiązki - Sanctuary of Our Lady of Fatima Sanktuarium der Muttergottes von Fatima Santuario della Madonna di Fatima

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem to największe po Fatimie centrum apostolstwa fatimskiego w świecie i najbardziej zasłużony ośrodek badań...