OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Cuda Jana Pawła II

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2006-06-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-74-69419-3
Liczba stron: 196
Dodał/a książkę:mrowka
Recenzja - Cuda Jana Pawła II

Papież wziął Wiktorię na ręce i pocałował ją.

- Ufaj Bogu - powiedział do jej matki. - Jeśli On zdecyduje, że chce mieć ją obok siebie, to zabierze ją. Jeśli będzie chciał, aby była z tobą, nie musisz się o nic martwić i nic robić. Traktuj ją jak pozostałe dzieci. Będzie tak, jak postanowi Bóg.

W marcu 1985 roku Danuta Szechyńska z czteroletnią córką Wiktorią została przyjęta na audiencji przez Jana Pawła II. Wiktoria była ciężko chora na nowotwór. Po audiencji u Ojca Świętego wróciła do zdrowia.

Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata.

Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa Papieża wyprosiła im uzdrowienie, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które „odmieniały oblicze ziemi”.

Apostołowie, a zwłaszcza Piotr, od początku zaliczali do swojej posługi pamięć o chorych i modlitwę za chorych. A korzystając ze specjalnej mocy - i uzdrawianie chorych - powiedział Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, 9 czerwca 1979 roku. Słowa te sprawdziły się w Jego własnym życiu.

Paweł Zuchniewicz - dziennikarz, publicysta, pisarz. Sprawozdawca, reporter i komentator radiowy. Obsługiwał pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (1991, 1995, 1997, 1999, 2002), a także międzynarodowe spotkania z udziałem Papieża (m.in. Światowe Dni Młodzieży w Denver, w Manili, w Paryżu, Rzymie i Toronto; Światowe Dni Rodzin w Rzymie, Rio de Janeiro i Manili; pielgrzymki do Ziemi Świętej i Fatimy). Autor książek, m.in.: Młode lata Papieża. Lolek - beletryzowana biografia pierwszego ćwierćwiecza życia przyszłego papieża, Nasz Papież - historia życia Jana Pawła II w krótkich opowiadaniach. Świadkowie XX wieku - sylwetki wybitnych postaci Kościoła w ostatnim stuleciu. Matka Teresa - beletryzowana biografia Matki Teresy z Kalkuty. Współautor Wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II, albumu papieskiego Pasterz i Pielgrzym, Kroniki Pontyfikatu.
Paweł Zuchniewicz urodził się w 1961 roku, w 1986 ukończył Wydział Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim, a w 1988 Instytut Studiów nad Rodziną przy Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Żonaty, troje dzieci.

Recenzja
Katarzyna Murzyn Linia koment
Na półkach:

„Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby słów naszego Papieża, Jana Pawła II, wypowiedzianych w Warszawie 2 czerwca 1979 roku. Dzięki wstawiennictwu i modlitwie udało się Karolowi Wojtyle zmienić nie tylko Polskę, ale również cały świat. Był to człowiek, który swoją postawą, swoim wewnętrznym ciepłem i ogromną miłością oraz wiarą w człowieka, i Boga zmienił niejedno życie. On uczył nas, jak być wdzięcznym Bogu za wszystko, nawet za to, co wydaje się straszne i złe

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Wzruszająca książka z przepięknymi ilustracjami.
Po tej lekturze po raz kolejny można się przekonać jakim niezwykłym człowiekiem był Papież Jan Paweł II i jak niezłomna była jego wiara..
A cuda dokonywane przez tego Wielkiego Człowieka były do dziś zadziwiają świat.
ot Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Sumire Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Cuda Jana Pawła II Poradnik zdrowia kotów
Race Foster , Marty Smith
Okładka - Cuda Jana Pawła II Te wszystkie następne lata
Catherine Dunne
Okładka - Cuda Jana Pawła II Dowiesz się ostatnia
Melissa Hill
Okładka - Cuda Jana Pawła II MaddAddam
Margaret Atwood
Okładka - Cuda Jana Pawła II Malinka, Bratek i Jaś
Michalina Wisłocka
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Cień jabłoni
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów