OPIS KSIĄŻKI:

Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-74-69419-3
Dodał/a książkę:mrowka
Recenzja - Cuda Jana Pawła II

Papież wziął Wiktorię na ręce i pocałował ją.

- Ufaj Bogu - powiedział do jej matki. - Jeśli On zdecyduje, że chce mieć ją obok siebie, to zabierze ją. Jeśli będzie chciał, aby była z tobą, nie musisz się o nic martwić i nic robić. Traktuj ją jak pozostałe dzieci. Będzie tak, jak postanowi Bóg.

W marcu 1985 roku Danuta Szechyńska z czteroletnią córką Wiktorią została przyjęta na audiencji przez Jana Pawła II. Wiktoria była ciężko chora na nowotwór. Po audiencji u Ojca Świętego wróciła do zdrowia.

Po śmierci Ojca Świętego na całym świecie pojawiły się doniesienia o cudach, których doświadczyli ludzie mający z Nim kontakt za życia. Zaczęły również napływać świadectwa o uzdrowieniach i innych łaskach przypisywanych wstawiennictwu Jana Pawła II po Jego odejściu z tego świata.

Książka Cuda Jana Pawła II to zapis takich sytuacji. Jej autor dotarł do osób, które są przekonane, że modlitwa Papieża wyprosiła im uzdrowienie, rozmawiał ze świadkami i uczestnikami wydarzeń, które „odmieniały oblicze ziemi”.

Apostołowie, a zwłaszcza Piotr, od początku zaliczali do swojej posługi pamięć o chorych i modlitwę za chorych. A korzystając ze specjalnej mocy - i uzdrawianie chorych - powiedział Jan Paweł II podczas pierwszej pielgrzymki do Polski, 9 czerwca 1979 roku. Słowa te sprawdziły się w Jego własnym życiu.

Paweł Zuchniewicz - dziennikarz, publicysta, pisarz. Sprawozdawca, reporter i komentator radiowy. Obsługiwał pielgrzymki Jana Pawła II do Polski (1991, 1995, 1997, 1999, 2002), a także międzynarodowe spotkania z udziałem Papieża (m.in. Światowe Dni Młodzieży w Denver, w Manili, w Paryżu, Rzymie i Toronto; Światowe Dni Rodzin w Rzymie, Rio de Janeiro i Manili; pielgrzymki do Ziemi Świętej i Fatimy). Autor książek, m.in.: Młode lata Papieża. Lolek - beletryzowana biografia pierwszego ćwierćwiecza życia przyszłego papieża, Nasz Papież - historia życia Jana Pawła II w krótkich opowiadaniach. Świadkowie XX wieku - sylwetki wybitnych postaci Kościoła w ostatnim stuleciu. Matka Teresa - beletryzowana biografia Matki Teresy z Kalkuty. Współautor Wielkiej Encyklopedii Jana Pawła II, albumu papieskiego Pasterz i Pielgrzym, Kroniki Pontyfikatu.
Paweł Zuchniewicz urodził się w 1961 roku, w 1986 ukończył Wydział Dziennikarstwa w Uniwersytecie Warszawskim, a w 1988 Instytut Studiów nad Rodziną przy Akademii Teologii Katolickiej (obecnie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego). Żonaty, troje dzieci.

Recenzja
Katarzyna Murzyn Linia koment
Na półkach:

„Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój! I odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!” Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie znałaby słów naszego Papieża, Jana Pawła II, wypowiedzianych w Warszawie 2 czerwca 1979 roku. Dzięki wstawiennictwu i modlitwie udało się Karolowi Wojtyle zmienić nie tylko Polskę, ale również cały świat. Był to człowiek, który swoją postawą, swoim wewnętrznym ciepłem i ogromną miłością oraz wiarą w człowieka, i Boga zmienił niejedno życie. On uczył nas, jak być wdzięcznym Bogu za wszystko, nawet za to, co wydaje się straszne i złe

just_monca plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-02-24, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Wzruszająca książka z przepięknymi ilustracjami.
Po tej lekturze po raz kolejny można się przekonać jakim niezwykłym człowiekiem był Papież Jan Paweł II i jak niezłomna była jego wiara..
A cuda dokonywane przez tego Wielkiego Człowieka były do dziś zadziwiają świat.
ot Linia koment
Sumire Linia koment
Okładka - Cuda Jana Pawła II Poradnik zdrowia kotów
Race Foster , Marty Smith
Okładka - Cuda Jana Pawła II Te wszystkie następne lata