Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam

Prawdziwe życie układa czasem niesamowite scenariusze, które wystarczy spisać, by powstała fascynująca i wciągająca historia. Annabel Beam, dziewięcioletnia dziewczynka była ciężko i nieuleczalnie chora. Wszystkie próby leczenia oraz diagnozy medyczne nie dawały nadziei zrozpaczonej rodzinie. Aż zdarzył się cud, a w zasadzie... prawdziwe cuda z nieba. Annabel wpadła do spróchniałego wewnątrz drzewa i po wielogodzinnej akcji ratowniczej została ocalona, mimo że nikt nie dawał jej szans na przeżycie. Drugi cud wydarzył się wewnątrz ogromnej topoli. Annabel, leżąc bez nadziei na ratunek, przeżyła nadzwyczajne spotkanie: rozmawiała twarzą w twarz z Jezusem. Ta rozmowa dziecka ze Zbawicielem zmieniła całe życie rodziny Annabel, zaś samej chorej dała niewytłumaczalne uzdrowienie, wobec którego współczesna medycyna okazała się bezradna. Rozpacz, ocalenie, tajemnica oraz prawdziwy cud sprawiony ręką Bożej opatrzności - to wszystko czytelnik znajdzie w porywającej lekturze "Cudów z nieba". Książka stała się bestsellerem amerykańskiego rynku wydawniczego. Historia okazała się tak fascynująca, że podjęto decyzję o nakręceniu na jej podstawie filmu z prawdziwie gwiazdorską obsadą.

Informacje dodatkowe o Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2015 (data przybliżona)
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7569-821-3

Kup książkę Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam

Cuda z nieba. Nadzwyczajna historia Annabel Beam - opinie o książce

Avatar użytkownika - Faraons
Faraons
Przeczytane:2015-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2015 roku, Posiadam,
Książka nie należy do literatury z najwyższej półki, ale wcale też nie ma taka być. To prawdziwa historia chorego dziecka i jego uzdrowienia spisana przez matkę. Przez to jest ciepła, wzruszająca, podnosząca na duchu. Jest to jedna z tych książek, która wywołuje poczucie "oczyszczenia duszy". Annabel Beam jest środkową z trójki sióstr. W wieku kilku lat pojawia się u niej poważna choroba żołądka i jelit. Dziewczynka bardzo cierpi, nie może prowadzić normalnego życia, spędza mnóstwo czasu w szpitalach i zażywa mnóstwo leków. Zmienia to całkowicie życie jej rodziny - rodzice muszą teraz podporządkować wszystko jednemu celowi, utrzymaniu córeczki przy życiu. Starają się jednak zapewnić jej przy tym jak najnormalniejsze dzieciństwo. Gdy Annabel czuje się lepiej, bawi się z siostrami. Lubią wspinać się na drzewa w pobliżu domu, wyobrażając sobie, że właśnie przedostały się do jakiejś niezwykłej krainy. Podczas jednej z takich zabaw Annabel wpada do dziupli olbrzymiej topoli - okazuje się ona zupełnie pusta w środku, więc dziewczynka spada na samo dno z wysokości mniej więcej trzeciego piętra. Rozpoczyna się dramatyczna akcja ratownicza. Podczas pobytu w drzewie dziewczynka przeżywa stan śmierci i trafia do nieba, gdzie rozmawia z Jezusem, który następnie odsyła ją na ziemię, mówiąc, że nie nadszedł jeszcze jej czas i że ma przygotowany dla niej plan. Ku zaskoczeniu wszystkich ostatecznie wychodzi bez szwanku z tego wypadku, a co więcej okazuje się, że zaczyna również ustępować choroba, z którą zmagała się od kilku lat i która według wszelkich przesłanek medycznych była nieuleczalna. Dziewczynka zostaje uzdrowiona, w co najtrudniej uwierzyć jej mamie. Historia ta jest historią rodziny wierzącej, baptystów z Teksasu. Wszelkie próby, na które zostają wystawieni, udaje im się przetrwać dzięki wierze i pomocy krewnych i przyjaciół. Zostają za to wynagrodzeni - nie jest to tylko cud uzdrowienia, autorka podkreśla, że w swoim życiu zauważają ogrom małych cudów na co dzień. Książka jest inspirująca, każdy rozdział opatrzony jest cytatem z Pisma Świętego pasującym do treści w nim zawartym. Szczególnie podobała mi się modlitwa kenijska zamieszczona przy podziękowaniach: "Od tchórzostwa, które ni pozwala nam przyjąć nowej prawdy, od lenistwa, które pozwala nam zadowolić się półprawdą, od arogancji, przez którą myślimy, że znamy całą prawdę, wybaw nas, Panie". Książka zawiera wiele cennych przemyśleń i uwag, warto do niej wrócić, by lepiej zapamiętać jej przekaz.
Do przeczytania tej książki zachęcił mnie zwiastun filmu, którego niestety nie widziałam, ale zamierzam to nadrobić. Książka jest niezwykłym świadectwem Annabel Beam ciężko chorej dziewczynki, która nie tylko wyszła bez komplikacji z wypadku na drzewie, ale również została w cudowny sposób wyleczona z choroby, kiedy lekarze nie dawali żadnych szans. Dla mnie ta historia jest dowodem na to, że warto mieć nadzieję, że wszystko jest w rękach Stwórcy. Autorka zaciekawiła mnie opowiadając jak ważna jest dla niej wiara oraz jakim szczęściem jest dla niej małżeństwo i macierzyństwo. Opisuje także swoje lęki o Annabel oraz walkę jaką podejmowali z mężem o swoją córkę. Jedyne co mnie denerwowało to opisywanie w książce przez kilka rozdziałów, że dziewczynki obejrzały już któryś z kolei odcinek H20 wystarczy kropla. Sama lubiłam ten serial, ale taka informacja jest dla mnie zbędna. Do książki zostały również dołączone fotografie Annabel z bliskimi. Książka jest pięknym zapisem rodzicielskiej miłości oraz pokazuje silną wiarę chorego dziecka,które ufa bezgranicznie. Warto przeczytać tę poruszającą opowieść, ale wybór pozostawiam czytającym.
Avatar użytkownika - Justyna641
Justyna641
Przeczytane:2021-03-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2021, Mam,

Książka opowiada o nieuleczalnie chorej dziewięcioletniej dziewczynce Annabel, która podczas zabawy z siostrami wpadła do spróchniałego wewnątrz drzewa. Był to upadek z wysokości trzeciego piętra, a dziewczynka spadła na głowę. Po wielogodzinnej akcji ratowniczej została ocalona i o dziwo po upadku z takiej wysokości nic się jej nie stało. Zdarzył się również drugi cud i Annabel przestała odczuwać jakiekolwiek dolegliwości związane ze swoją nieuleczalną chorobą.
Książka została napisane przez mamę Annabel - Christy i jest to piękna opowieść o niewytłumaczalnym uzdrowieniu, miłości i wierze. Na postawie książki nakręcono bardzo dobry film z Jennifer Garner. Polecam zarówno książkę jak i film.

Avatar użytkownika - azetka79
azetka79