Okładka książki - Cudaczek Wyśmiewaczek

Cudaczek Wyśmiewaczek

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2007-02-01
Dodał/a książkę: Wojciech Polak

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

Kup książkę

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-05-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Taki mały, a taki mocny. Można by tym określeniem opisać naszego Cudaczka Wyśmiewaczka i to z dwóch powodów. Pierwszy to siła, z jaką potrafi "przyczepić" się do dzieci (i pewnie również dorosłych ;)), a drugi powód to jego wielka, wciąż i zawsze aktualna moc trwania w społeczeństwie. Wybiera swoją "ofiarę" i namawia, by trwała w złych przyzwyczajeniach, a on sam zwyczajnie śmieje się z niej i dzięki temu dobrze sobie żyje. Mamy więc pannę Krzywinosek, pana Byle Jak, Beksę, Złośnickiego i Obrażalską. Galeria postaci charakterystycznych. Książka wydana wiele, wiele lat temu, nadal niczego nie traci na aktualności. No może tylko sposób komunikacji wśród ludzi się zmienił. Reszta jak była, tak jest. Cudaczek Wyśmiewaczek nadal ma mnóstwo "żywicieli"...Polecam ! Więcej na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu