Cudaczek Wyśmiewaczek

Jest to wesoła opowieść o skrzacie, który... żyje śmiechem. Cudaczek "licho malusie i cieniutkie jak igła", mieszka w warkoczykach panny Obrażalskiej i bez trudu nakłania ją do złości. Ale dziewczynka, z pomocą rady dziwnego staruszka, postanawia się z nim rozprawić: musi wytrzymać trzy dni bez obrażania, a wtedy licho zniknie... czy jej się uda i jakie będą dalsze losy skrzata, dzieci dowiedzą się z tej pełnej uroku książeczki.

Informacje dodatkowe o Cudaczek Wyśmiewaczek:

Wydawnictwo: Siedmioróg
Data wydania: 2007-02-01

Kup książkę Cudaczek Wyśmiewaczek

Cudaczek Wyśmiewaczek - opinie o książce

Avatar użytkownika - Ida
Ida
Przeczytane:2017-05-25, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
Taki mały, a taki mocny. Można by tym określeniem opisać naszego Cudaczka Wyśmiewaczka i to z dwóch powodów. Pierwszy to siła, z jaką potrafi "przyczepić" się do dzieci (i pewnie również dorosłych ;)), a drugi powód to jego wielka, wciąż i zawsze aktualna moc trwania w społeczeństwie. Wybiera swoją "ofiarę" i namawia, by trwała w złych przyzwyczajeniach, a on sam zwyczajnie śmieje się z niej i dzięki temu dobrze sobie żyje. Mamy więc pannę Krzywinosek, pana Byle Jak, Beksę, Złośnickiego i Obrażalską. Galeria postaci charakterystycznych. Książka wydana wiele, wiele lat temu, nadal niczego nie traci na aktualności. No może tylko sposób komunikacji wśród ludzi się zmienił. Reszta jak była, tak jest. Cudaczek Wyśmiewaczek nadal ma mnóstwo "żywicieli"...Polecam ! Więcej na: MaleWielkieKsiazki.blogspot.com
Avatar użytkownika - paulinarobak
paulinarobak
Przeczytane:2023-05-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

"Cudaczkowe" historie z przesłaniem sprawiają, że młody czytelnik poznaje ciekawe opowieści, a przy okazji zastanawia się nad tym, czy sam nie mógłby się czasem stać "ofiarą" głównego bohatera. Rytmiczne brzmienie tekstu nadaje dynamiki wydarzeniom, a kolejne rozdziały sprawiają, że z chęcią przechodzimy do kolejnych...

Avatar użytkownika - Amarisa
Amarisa
Przeczytane:2019-08-16, Ocena: 5, Przeczytałam,

Mam nowsze wydanie tej książki dla dzieci :)
Patronuję mu medialnie, zatem zachęcam do odwiedzin bloga i przyjrzeniu się książce bliżej :)

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu