Opis ksiązki
Okładka - Cudze życie
Kup Teraz

Cudze życie

Ocena ( 2 osoby )
4.0
Wydawnictwo: Świat Książki
Data wydania: 2010
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 978-83-247-1043-0
Liczba stron: 240
Dodał/a książkę:Madaleno
Marie budzi się w mieszkaniu poznanego poprzedniego dnia mężczyzny. I ze zdumieniem dowiaduje się, że... od dwunastu lat jest jego żoną, ba, mają nawet dzieci! Nie przyznając się do amnezji, Marie powoli rekonstruuje swe dotychczasowe życie. Odkrywa, że była rozgoryczona, zakłamana i nieszczęśliwa, a teraz jest spokojna i zadowolona... Krzepiąca historia pewnego "cudu niepamięci" - przewrotna i mądra powieść o tym, że czasem lepiej zapomnieć, co złe, by żyć pełnią życia, bo nie zmienimy już tego, co się stało.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Ivy plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-02-10, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,2014,Przeczytałam,
Marie budzi się rano i stwierdza że obok leży mężczyzna którego poznała poprzedniego dnia w restauracji ,gdzie świętowała w gronie znajomych rozpoczęcie nowej pracy w TV Lokalnej.Wszystko byłoby oki ,bo dla Marie takie przebudzenie nie jest niczym nowym ,gdyby nie okazało się że ów facet (ma na imię Pablo) jest jej mężem ,że ma z nim trójkę dzieci ,dwie dziewczynki i chłopca i że od '' wczoraj '' minęło dwanaście lat.Kiedy główna bohaterka trochę wyszła z szoku zaczęła szukać i sprawdzać kim właściwie jest ,dowiadując się co chwila wielu ciekawych rzeczy o sobie ,a to że uczy się grać na pianinie i doskonale jej to wychodzi ,a to że grywa też w teatrze amatorskim i też wszyscy są pod wrażeniem jak wspaniale to robi,a to że pokłuciła się z najlepszą przyjaciółką ,bo tamta chciała jej poderwać męża itd.W sumie cała książka jest o poszukiwaniu samej siebie sprzed lat w kobiecie dwanaście lat starszej i obarczonej rodziną.Moim zdaniem ,pomysł bardzo dobry ,bo sama się często zastanawiałam czytając tę książkę ,jak ja bym się zachowywała i czy nie wpadłabym w rodzaj jakiejś paniki ,doświadczając tego co Marie,ale z drugiej strony ,czegoś mi tu zabrakło,a czegoś było za dużo.Zabrakło mi napięcia ,którego w ogóle nie czułam ''towarzysząc '' bohaterce w tym odkrywaniu.A przecież to musi być pasjonujące i generować mnóstwo emocji kiedy dzieje się coś takiego ,natomiast za dużo w tej książce było wywodów filozoficznych ,które mnie okropnie nużyły.
maddziaa plusminus Linia koment
Przeczytane:2010-11-23, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Czasem warto się na chwilę zatrzymać, pomyśleć, poanalizować. Książka ciekawa, choć zakończenie jakoś tak no nie trafia do mnie. Ale książkę warto przeczytać, choćby po to aby uświadomić sobie jak wiele mamy i jak łatwo można to stracić.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Cudze życie Prawda
Neil Strauss
Okładka - Cudze życie Pokusa czerni
Carter Wilson
Okładka - Cudze życie Ostatnie wyjście
Federiko Axat
Okładka - Cudze życie Dotyk
Claire North
Okładka - Cudze życie Dollbaby
Laura Lane McNeal
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów