Czarna Orchidea

Akcja powieści toczy się w miejscach egzotycznych: Jawa, Borneo, Singapur. Botanik Perry Dixon poszukuje rzadkiej odmiany czarnej orchidei i pisze na jej temat pracę naukową. Pomaga mu w tym jego siostra Teresa. Od pewnego czasu Perry otrzymuje tajemnicze pogróżki, które wytwarzają wokół rodzeństwa aurę zagrożenia. Pewnego dnia Teresa i jej bliski przyjaciel znajdują Dixona martwego, z potwornymi okaleczeniami twarzy. Obok zwłok leży zwiędły kwiat orchidei... Teresa i jej ukochany Carson postanawiają odszukać zabójcę Perry'ego Dixona. Od tej chwili ich losy łączą się i rozchodzą, bohaterowie narażaj się na ogromne niebezpieczeństwa w sercu dżungli, ale wszystko kończy się szczęśliwie, choć niezwykle zaskakująco.

Informacje dodatkowe o Czarna Orchidea:

Czarna Orchidea - opinie o książce

Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2017-05-11, Ocena: 4, Przeczytałam, 2017 - 100 książek ,
Okazała się lepsza niż się spodziewałam. Obawiałam się nudnego romansidła z kiepskim motywem kryminalnym, wlekącego się w nieskończoność i obsypanego storczykami. Co prawda mamy tu romans w starym stylu i taki sobie kryminał za to wcale nie nudny. Rzekłabym, że okazała się fajna jako książka przygodowa... Co prawda dla mnie zachowanie bohaterki było kompletnie bez sensu, ale może w tamtych czasach to było uważane za oczywiste :-/