Czarna retoryka

Czarna retoryka to takie wykorzystanie siły i magii instrumentów językowych, aby argumentować, lamentować, akcentować, wykładać lub dyskutować w taki sposób, żeby mówca wygrał sprawę. I to, według sformułowania Artura Schopenhauera, per fas et nefas ? słusznie czy niesłusznie.Czarna retoryka to sztuka:?posługiwania się wszelkimi retorycznymi środkami, by celowo poprowadzić rozmowę bądź spór w pożądanym kierunku?rozpoznawania, w przypadku jakich pytań argumenty zawodzą lub po prostu nie należy ich ruszać?wychodzenia z impasu w rozmowie i kontrolowanie jej dalej na każdym etapie ?przetwarzanie negatywnych schematów myślowych i zachowań w pozytywne ?sprawnego posługiwania się tzw. ?ciętym językiem? w końcowej fazie rozmowyLektura tej książki wymaga stanowczej decyzji. Albo, albo. Nie przeczytasz jej ? wówczas ciągle będzie ci czegoś brakowało, z tym, że nie będziesz wiedział czego. Przeczytasz ją ? wyostrzysz swój język, swoją spostrzegawczość i czujność w rozmowach i będziesz inaczej, zdecydowanie efektywniej je prowadził.

Informacje dodatkowe o Czarna retoryka:

Wydawnictwo: Studio Emka
Data wydania: b.d
Kategoria: Psychologia

Kup książkę Czarna retoryka

Czarna retoryka - opinie o książce