Czarna wołga. Kryminalna historia PRL

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2013-04-18
Kategoria: Literatura faktu
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Tajemnicze porwania, seryjni mordercy, brutalne napady i głośne procesy sądowe. Czarna wołga to trzymająca w napięciu opowieść o zbrodniach PRL, które elektryzowały dziennikarzy i bulwersowały opinię publiczną. Ale także o tych, o których społeczeństwo miało się nigdy nie dowiedzieć.

Przemysław Semczuk dotarł do byłych przestępców oraz tajnych dokumentów IPN-u. Prezentuje metody działania sprawców zbrodni i ujawnia kulisy działań operacyjnych organów ścigania. Dziś, gdy nie obowiązuje cenzura, możemy w końcu poznać tajemnice kryminalnego półświatka PRL.
plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach: 52 książki 2013,
Narracja, przypominająca prezentowanie kryminalnych spraw przez Michała Fajbusiewicza w programie "Magazyn kryminalny 997", niesamowicie wciąga, a świadomość, iż przytaczane przestępstwa miały naprawdę miejsce wyzwala dreszczyk emocji. Opisy milicyjnych działań dają obraz rzeczywistej kondycji ówczesnego aparatu bezpieczeństwa i podejścia społeczeństwa do tzw. "pomocy służbom".
Ciekawa pozycja dla interesujących się historią Polski w latach peerelu, tej od strony tajemniczych porwań, seryjnych morderstw i brutalnych napadów.
AgnieszkaG Linia koment
Przeczytane:2013-09-19, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,