Czarne słońce

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2007
ISBN: 978-83-75-15012-4
Dodał/a książkę:szczepanik
W Londynie zostaje zamordowany były więzień obozu KL Auschwitz. Zabójcy ucinają mu rękę. W Pradze nieznani sprawcy demolują synagogę Pinkasa. Kradną pozornie bezwartościowy obraz. W stanie Maryland w USA ktoś włamuje się do Narodowego Muzeum Kryptologicznego. Znika maszyna szyfrująca Enigma. Czy te trzy wydarzenia mają ze sobą coś wspólnego? Zagadkę próbuje rozwikłać były złodziej dzieł sztuki Tom Kirk. Tropy prowadzą go do magazynów Ermitażu, skrytki w szwajcarskim banku oraz do zamku Wewelsburg, dawnej siedziby SS. Na podłodze wyryto tam symbol czarnego słońca – Schwarze Sonne… Co tak cennego próbowali ukryć najbliżsi współpracownicy Himmlera, że po tylu latach giną kolejne osoby? James Twining (ur. 1972) studiował literaturę francuską na Oxfordzie. Przez pewien czas pracował jako bankowiec, następnie założył własną firmę i znalazł się na liście najlepszych przedsiębiorców brytyjskich. Czarne słońce to jego druga książka.
aggi plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-12-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Naprawdę fajna książka, dużo się dzieje, na każdym kroku jakieś tajemnice do rozwiązania a do tego jeszcze sprawa zaginionej bursztynowej komnaty, maszyna Enigma, no i niemieccy zbrodniarze wojenni czyli naprawdę jest co czytać.
andr Linia koment