Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł

Ebook „Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” - nowość w ofercie Virtualo\r\n\r\n„Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł” jest kolejnym ebookiem wydawnictwa Świat Książki, który ma swoją premierę po premierze wersji kinowej. Pierwszą książką elektroniczną, której wersję mogliśmy zobaczyć na ekranach kin w 2011 r, jest „Jak zostać królem” P. Conradi i M. Logue.\r\n„Czarny czwartek” to oparta na faktach historia Zbigniewa Godlewskiego, który w zbiorowej świadomości funkcjonuje jako Janek Wiśniewski, oraz 17 innych mieszkańców Gdyni, którzy zginęli w wyniku represji w grudniu 1970 r. Śmierć Godlewskiego stała się symbolem okrucieństwa systemu i walki z reżimem komunistycznym. 16 grudnia 1970 r. pracownicy Stoczni Gdyńskiej zorganizowali protest, którego przyczyną była znaczna podwyżka cen żywności. Następnego dnia, w celu opanowania chaosu, na ulicach miasta pojawiło się wojsko. Godlewski został zastrzelony przez żołnierzy LWP w drodze do pracy w Stoczni Gdyńskiej. Jego ciało było niesione na czele zorganizowanego spontanicznie pochodu.\r\nEbook autorstwa M. Piepki i M. Pruskiego jest fabularyzowanym reportażem, zapisem rozmów z bezpośrednimi świadkami masakry, a także z rodzinami i najbliższymi zabitych. W ebooku możemy znaleźć m.in. relację żony portowca, Brunona Drywy, który podobnie jak Godlewski, został zastrzelony podczas gdyńskich zamieszek i osierocił troje małych dzieci. Autorzy spotkali się również z rodzicami Zbigniewa Godlewskiego. Cała książka napisana jest z dbałością o najdrobniejsze szczegóły, poszczególne wydarzenia ilustrowane są zdjęciami.\r\nEbook „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” pobudzi emocje wszystkich tych, którzy żyli w czasach wydarzeń grudniowych. Dla tych, którzy urodzili się już w czasach demokracji, będzie to lekcja nie zawsze łatwej polskiej historii.\r\nEbook w formacie ePUB na czytniki oraz PDF na komputery jest już dostępny w sieci dystrybucji Virtualo – na empik.com, amazonka.pl, gandalf.com.pl i u innych partnerów.

Informacje dodatkowe o Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł:

Wydawnictwo: Świat Książki