Czarny Książę

Zawierzyła mu swoje życie. Czasy Rewolucji Francuskiej i wielkiego terroru. Skazana na śmierć Jacqueline de Lambert nie miała już nadziei. Nie spodziewała się, że z ponurej więziennej celi uwolni jątajemniczy wybawca. I choć przebranie skrywa jego tożsamość, przy nim Jacqueline czuje się bezpieczna. Lecz czy może zawierzyć mu serce? Nazywają go Czarnym Księciem. Ryzykuje życie, by ratować niewinnie skazanych. Jacqueline nie jest jednak tylko jedną z wielu ocalonych. Ta dziewczyna ma coś - nieustraszoną dumę, nieugięty honor, niezłomnego ducha - co sprawia, że Czarny Książę pragnie już nigdy się z nią nie rozstawać. Lecz czeka ich śmiertelna walka z zawziętym wrogiem.

Informacje dodatkowe o Czarny Książę:

Czarny Książę - opinie o książce

Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2014-06-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2014 ,
ubię od czasu do czasu sięgnąć po romans historyczny. Jest to gatunek, w którym nie tylko znajdę dużo emocji, miłość i pożądanie, ale też idącą razem z nimi wciągającą Fabułę. Karyn Monk to kompletnie mi obca autorka. Uhonorowana nagrodą Daphne de Mauriel. Akcja toczy się we Francji w czasach rewolucji i Wielkiego Terroru. Miliony arystokratów zostają ścięte na gilotynie. Jacqueline de Lambert nie pozostała już żadna nadzieje. Wyrok skazujący ją na śmierć już zapadł. Niespodziewanie zostaje wyrwana z rąk oprawców przez Czarnego Księcia. Czy już teraz ich życie nie jest zagrożone? Co stanie się, gdy tych dwoje zacznie do siebie ciągnąć? Jeśli chodzi o tę książkę to na pierwszym miejscu muszę ocenić nie wątek romansowy, ale ten przygodowy. Wciągnął mnie do reszty i nie pozwalał o sobie zapomnieć. W lekturach tego gatunku jest to najczęściej najsłabsze ogniwo, tutaj wszystko było na najwyższym poziomie. Autorka bardzo zgrabnie wprowadziła nas w realia ówczesnej Francji. W czasy, gdzie za nieumiejętną wypowiedź można było bez żadnych podstaw o winie pójść na gilotynę. Wiele razy drżałam o życie bohaterów, którzy mieli swoje charakterki i dzięki temu bardzo ich polubiłam. Wątek romansowy też zasługuje na pochwałę. Rodzące się uczucie pomiędzy Jacqueline, a Czarnym Księciem wywołuje u czytelnika wiele emocji. Sceny erotyczne są bardzo subtelne i delikatne, takie wyważone. Język bardzo prosty. Okładka mogłaby być bardziej romantyczna. Taka mi się nie podoba.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2020-12-02, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2020,

Bardzo bym chciała zobaczyć ekranizację rej książki:) Nieco podobna tematyka do serii o Angelice. Armand do prawdziwy mistrz przebrania, niczym Zorro ratuje niewinnych. Natomiast Phillipe przypomina mi ulicznika Gavroche z "Nedznikow". " Czarny książę " to wspaniały nie tylko romans, ale także dramat całych rodzin wskazywanych we Francji na śmierć, tylko z racji urodzenia. Mamy tu kawałek historii Francji oraz naprawdę realistycznych bohaterów.

Avatar użytkownika - lawina
lawina
Przeczytane:2014-01-20, Ocena: 6, Czytam,
Więzień miłości
Monk Karyn0
Okładka ksiązki - Więzień miłości

Skazany za zabójstwo markiz Redmond nie ma nadziei, że uniknie szubienicy. Ale pewnego dnia w jego celi pojawia się tajemnicza piękność. Odtrącona przez...