Czarny Londyn 2. Sekretny układ

Tom 2 cyklu Black London

Trzynaście lat temu Jack Winter był o krok od śmierci. By ocalić skórę, zawarł pakt z demonem. Teraz przyszła pora, by spłacić dług. Jednak Jack znalazł coś, a raczej kogoś, dla kogo warto żyć. Nazywa się Pete Caldecott i właśnie z jej powodu Winter nie ma zamiaru iść do piekła bez walki. Pete nie ma pojęcia o pakcie, który zawarł Jack, czuje jednak, że Czarny Londyn aż buzuje od ciemnej magii. Szykują się kłopoty - kłopoty, z którymi Jack nie poradzi sobie bez jej pomocy...

Informacje dodatkowe o Czarny Londyn 2. Sekretny układ:

Czarny Londyn 2. Sekretny układ - opinie o książce

Avatar użytkownika - Patiopea
Patiopea
Przeczytane:2019-03-10,

"Sekretyny Układ" jest drugim tomem nowej serii Caitlin Kittredge. Seria opowiadająca o mrocznej stronie Londynu, gdzie rządzi magia i każdy krok postawiony w tym świecie, może być ostatnim w życiu. Po przeczytaniu pierwszej części można się spodziewać podobnej opowieści, nie można jednak przewidzieć, jak bardzo różnią się te dwie lektury.

Jack Winter powinien był zginąć trzynaście lat temu, a żeby przeżyć zapłacił naprawdę duża cenę. Poszedł na układ z kimś, z kim nie powinien. Teraz wracają wspomnienia, a kontrahent upomina się o swoją zapłatę. Od kiedy w jego życiu pojawiła się Pete, mężczyzna ma po co żyć i już nie podda się bez walki. Ale czy jest dla niego jeszcze jakiś ratunek?

"Sekretny Układ" całkowicie różni się od poprzedniej części serii. Bohaterowie bardzo się zmieniają i poznajemy ich od zupełnie innej strony, w szczególności Jack, który tym razem przejmuję rolę głównej postaci. Wszystkie wydarzenia dotyczą jego przeszłości i sposobu, który może uratować mu życie, a Pete tylko mu towarzyszy, dodaje odwagi i wspiera go.

Rozwinięty zostaje wątek miłosny, co tak naprawdę moim zdaniem nie wpływa za bardzo na akcję, mogę jednak powiedzieć o nim, że jest bardzo przewidywalny. Już tak naprawdę od początku można było się domyśleć, jak się potoczy.

Bardzo dużym plusem książki jest akcja, która potrafi zaskoczyć czytelnika. Zarówno sprawa jaką tym razem prowadzą bohaterowie, jak i losy postaci, są nieprzewidywalne. Autorka pokazała, że nie można rozwiązać wszystkich swoich kłopotów jak za dotknięciem różdżki. One nie znikną tak same z siebie, a jak już naprawdę robi się ciężko, można się tylko chwytać nadziei, że uda nam się jakoś z nich wybrnąć.

"Sekretny Układ" co prawda nie wciągnęła mnie tak bardzo jak pierwsza część serii, ale mimo wszystko przyjemnie mi się ją czytało i zapowiada się naprawdę dobra kontynuacja. W przeciwieństwie do poprzedniczki, w tym tomie akcja zostaje przerwana w ważnym momencie, który będzie kontynuowany w następnej powieści. Myślę, że książka jest warta poznania i powinna spodobać się osobom lubiącym takie mroczniejsze klimaty.

Za możliwość poznania książki "Sekretny Układ", serdecznie dziękuję wydawnictwu Jaguar :)

Avatar użytkownika - LenaVenator
LenaVenator
Przeczytane:2014-12-31, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam,
Druga część z serii Black London, która nie zawiodła moich oczekiwań. Jedynie okładka książki nie pasowała do całokształtu, ale to tylko taki mały drobiazg ;) Jak to mówią "nie ocenia się książki po okładce". Szkoda tylko, że nie ma kolejnych części przygód Pete i Jack'a, bo na pewno bym je z chęcią przeczytała.
Avatar użytkownika - KasikO
KasikO
Przeczytane:2014-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2014, Mam, Recenzenckie,
TAJEMNICE I SEKRETY, CZYLI CZY WSZYSTKO DA SIĘ UKRYĆ? Przyznam szczerze, że po pierwszej części Ryzykowny układ nie chętnie zabrałam się do czytania tym razem Sekretnego układu. Bałam się, że czeka mnie kolejne godziny czytania bez przyjemności, przerywane momentami myślenia o nie czytaniu książki do końca wszak jej poprzedniczka to mocna książka, która jak się okazuje nie do końca podbiła moje czytelnicze serce. Jacka i Pete znowu czeka zadanie. Tym razem zdecydowali się wspólnie rozwikłać zagadkę pewnego zlecenia. I wszystko poszło by gładko, sprawnie i nudnie gdyby nie odezwały się demony przeszłości. Dosłownie i w przenośni czy Jack chce czy nie zaczyna gonić przeszłość. Próbuje z nią walczyć a żeby było ciekawiej wszytko to robi w celu ochronienia Pete, co rozumie się samo przez się, iż jest to jedne wielki SEKRET... I tu ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu co osobiście bardzo lubię, książkę czytało się bardzo szybko. Akcja i jej tempo na tym samym poziomie co w części pierwszej. Bohaterowie nie tracą swojego mocnego charakteru, no może stają się trochę bardziej rozluźnieni albo po prostu zakopują "topór wojenny". Zaczyna pojawiać się elementy humorystyczne, a może raczej dowcipy w sarkastycznym stylu...? To też przez co mam słabość do niektórych książek, lubię czasem się uśmiechnąć czytając, ba czasem jak jest to bardziej zabawny moment miewam wizualizację... i w przypadku Sekretu bywały właśnie takie momenty w odróżnieniu od poprzedniej książki autorki. Mniej mroczna, za to bardziej wciągająca, ale nadal nie naganie skonstruowana historia. Podsumowanie + - W moim odczuciu ciekawsza fabuła niż w Ryzykownym układzie, co wpływa zarówno na szybsze czytanie jak i ogólny odbiór książki, - Zupełnie zaskakujące zakończenie..., powoduje to, że ja chcę kolejną część! - - Momentami, powrót do przeszłości, czytaj co za słownictwo to jest minusy Ryzykownego. Jednym zdaniem Kiedyś dawno, dawno siostra opowiadała mi o sloganie jaki zobaczyła będą na wycieczce w Londynie na jakiejś koszulce "Grzeczne dziewczynki idą do nieba, nie grzeczne jadą do Londynu" od tamtej pory twierdze, że zawsze chciałam zobaczyć Londyn, i zobaczyłam, na razie na stronach książki, ale w jakiś sposób potwierdza ona powyższy slogan... Oj, dzieje się w tym Londynie! Cytat wart zapamiętania "Że jak już mam szczęście w życiu, to ma ono zawsze zeza." (Sekretyn układ, str. 292) Z bloga
Avatar użytkownika - salemeczka
salemeczka
Przeczytane:2016-10-16, Ocena: 4, Przeczytałam, 2016,
Żelazny cierń
Caitlin Kittredge0
Okładka ksiązki - Żelazny cierń

Steampunk + dystopia. Wielki Cthulhu poleca(łby. Gdyby mówił). Niezwykła seria łącząca w sobie elementy science-fiction, antyutopii i przebogatej mitologii...

Ryzykowny układ
Caitlin Kittredge0
Okładka ksiązki - Ryzykowny układ

Londyn. Miastem wstrząsa plaga porwań dzieci. Sprawą zajmuje się twarda i mocno stąpająca po ziemi Pete Caldecott, nieodrodna córka detektywa Scotland...