Czarny Pryzmat

Tom 1 cyklu Saga Powiernika Światła

Gavin Guile jest Pryzmatem, najpotężniejszym człowiekiem na świecie. Jest cesarzem i najwyższym kapłanem; tylko dzięki jego mocy, sprytowi i urokowi osobistemu możliwe jest utrzymanie kruchego pokoju. Niestety, Pryzmaci nie żyją długo i Guile dokładnie wie, ile mu jeszcze zostało: pięć lat, żeby zrealizować pięć niemożliwych celów. Nagle jednak dowiaduje się, że ma syna, który urodził się w odległym królestwie po wojnie, dzięki której Gavin zdobył władzę. Teraz musi zdecydować, jaką cenę jest gotów zapłacić, żeby utrzymać w tajemnicy sekret, który może zniszczyć świat.

Informacje dodatkowe o Czarny Pryzmat:

Czarny Pryzmat - opinie o książce

Avatar użytkownika - helena610
helena610
Przeczytane:2016-11-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki (2016),
Świetna! Dawno już chyba nie czytalam tak dobrej fanatasy. Świetnie wykreowany świat i sposób postrzegania magii, pomimo obszerność książki, nie było miejsca na nudę. Postać trochę ciapowatego ale obdarzonego poczuciem humoru Kipa-rewelacyjna! Nic tylko brać się za część drugą :)
Avatar użytkownika - roksana85
roksana85
Przeczytane:2015-11-04, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, Wyzwanie Initium - fantastyka,
Ksiażka jest ciekawa, fajny pomysł ale strasznie jest zagmatwana, dużo rzeczy się dzieje na raz, nie do końca mozna się połapać w tym wszystkim.
Avatar użytkownika - joseheim
joseheim
Przeczytane:2020-06-14, Ocena: 5, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2020,

Kawał dobrego, pomysłowo skrojonego i pełnego zaskoczeń fantasy. Nie dziwię się już, że wszystkie książki Brenta Weeksa mają oceny oscylujące wokół 8/10.
Początek był trochę trudny do ogarnięcia, ze względu na dość skomplikowany system magii oparty na świetle i kolorach, oraz ze względu na konieczność ogarnięcia sytuacji geopolitycznej i bohaterów, ale gdzieś tak od 250 strony wciągnęłam tę cegłę nosem i natychmiast zamówiłam drugi tom.
Nie będę się rozwodzić nad fabułą, powiem tylko, że ma wszystko na swoim miejscu, a bohaterowie budzą sympatię, z radością śledzi się ich losy, a cudowną ich zaletą jest niejednoznaczność, na dobrą sprawę nikt nie jest czarny ani biały, każdy ma swoje racje i każdy po prostu... żyje na kartach książki. Ogólnie - serdecznie polecam.

Avatar użytkownika - Ruczek
Przeczytane:2011-09-18, Ocena: 5, Przeczytałem,
Gorejąca biel. Tom 2
Brent Weeks 0
Okładka ksiązki - Gorejąca biel. Tom 2

Każde światło rzuca cień.Każdy cień skrywa tajemnicę.Każda tajemnica ukrywa prawdę.Każda prawda rodzi legendę.Każda legenda rzuca światło. Gavin Guile...

Poza Cieniem
Brent Weeks0
Okładka ksiązki - Poza Cieniem

Logan Gyre jest królem Cenarii, oblężonego królestwa, dysponującego szczątkową armią i odrobiną nadziei. Ma jedną szansę i desperacki i ryzykowny pomysł...