Opis ksiązki
Kup Teraz

Czary

Ocena ( 2 osoby )
6.0
Wydawnictwo: Literatura
Data wydania: 2015-02-07
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788376723341
Liczba stron: 96
Dodał/a książkę:elibri

Abrakadabra, hokus-pokus, czary-mary! I już, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, pojawiają się nieznane postacie, obrazy, zdarzenia... Bo pisanie ma w sobie coś z magii, a każde odpowiednio dobrane słowo działa jak magiczne zaklęcie. To piękne czary. Ich domem są książki. Takie, jak ten zbiór wierszy, nie tylko dla dzieci, który właśnie wzięliście do ręki. Każdy, kto go otworzy, obudzi z magicznego snu zamknięte w nim słowa.

Pozwólcie się nimi oczarować! 

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
apiossa plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-01, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
Sztywna oprawa, przyciągająca wzrok okładka, mocne żywe kolory. W środku natomiast zszywane, śliskie strony, przejrzysty tekst, całe mnóstwo bardzo barwnych i zabawnych ilustracji. Tutaj z każdej strony kolor aż bije po oczach! Moim zdaniem super, o to chodzi w książkach dla dzieci, a w szczególności jeśli zawierają one całą masę fajnych wierszyków. W takim przypadku całość prezentuje się naprawdę ślicznie :) No cóż mi pozostało, chyba jedynie polecić Wam, abyście sami zajrzeli do tej książki. U nas wierszyki zawsze są mile widziane.
ROptymista plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-03-21, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Tematycznie wiersze są dość zróżnicowane. Mamy kilka utworów poświęconych rodzinie, naszym najbliższym osobom, domowi, zwierzętom, magii marzeń i mrowia innych tematów. Ten właśnie rozmach to rzecz naprawdę świetna, zwłaszcza w wykonaniu tego poety. Co lepsze autor nie podejmuje się jedynie błahych tematów, a kiedy traktuje już o tych ważniejszych kwestiach robi to w sposób tak banalny i łatwy do zrozumienia, że nawet najtrudniejsze z nich stają się całkowicie zrozumiałe.

"Czary" to powieść, o którą zadbano również pod względem graficznym. Intensywna, jasna okładka z kilkoma bajkowymi postaciami "porozrzucanymi" w różnych miejscach, z pewnością przyciągnie uwagę każdego, kto choćby na krótki moment zahaczy o nią wzrokiem. Mnóstwo ilustracji znajduje się również przy samych wierszach, a każda z nich skutecznie pobudza naszą wyobraźnię i ułatwia wyobrażenie sobie tego, co autor chciał nam przekazać.

Całość: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2015/03/smok-w-powidach-papuzinska-i-czary.html#more
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów