Opis ksiązki
Kup Teraz

Czekaj na odpowiedź

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: 2010-11-18
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788375104912
Liczba stron: 360
Dodał/a książkę:ludwik101
Recenzja - Czekaj na odpowiedź

Hipnotyczny thriller psychologiczny, w którym przeszłość ulega modyfikacjom, a przyszłość ani przez chwilę nie jest oczywista.
Trzy odrębne historie, które na koniec splatają się w zadziwiający sposób: Miles marzy o tym, by zacząć nowe życie, tymczasem wciąż wikła się w poszukiwania zaginionego brata bliźniaka. Lucy, skończywszy szkołę, wyjeżdża z charyzmatycznym nauczycielem historii, by wieść ciekawe i dostatnie życie, lecz rzeczywistość ją rozczarowuje, a nawet przeraża. Ryan, poznając prawdę o swym pochodzeniu, całkowicie zrywa z dotychczasowym życiem, a uznany za zmarłego, postanawia stworzyć siebie na nowo… Czekaj na odpowiedź to hipnotyczny thriller psychologiczny, w którym przeszłość ulega kolejnym modyfikacjom, a przyszłość nawet przez chwilę nie jest oczywista, podobnie jak tożsamość i własne ja w tym zawirowanym świecie.
Mroczna, prowokująca książka przypominająca przewrotne filmy braci Coen o zagmatwanych ludzkich losach i osobowościach. Dan Chaon to autor powieści Among the Missing, nominowanej do National Book Award, oraz You Remind Me of Me, wymienianej wśród najlepszych powieści roku przez m.in. „Washington Post” czy „Entertainment Weekly”. Utwory Chaona pojawiały się w licznych periodykach i antologiach, jak The Best American Short Stories. Autor był nominowany do National Magazine Award in Fiction, a w 2006 roku otrzymał Academy Award of Literature.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Prawdziwe jaA gdyby tak zagnieździć się w jakimś nowym życiu i już w nim pozostać? Gdyby tak zostać kimś zwyczajnym, prostym. Może… duchem? Gdyby tak żyć według idei wolności, realizując swoje cele, marzenia, pragnienia? Na te pytania spróbują znaleźć odpowiedź bohaterowie fascynującej książki Dana Chaona „Czekaj na odpowiedź”. Określana jako hipnotyczny thriller psychologiczny historia przypomina bardziej egzystencjalną powieść drogi, wędrówką jest bowiem życie Milesa, Lucy i Ryana. Autor podaje nam trzy magnetyzujące sylwetki, a kreśląc ich historie w przeszłości i teraźniejszości, pozwala nam z zainteresowaniem oczekiwać p

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Muminka789 Linia koment
Przeczytane:2011-03-01, Na półkach: Przeczytałem,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów