Czekając na Duida.Śladem szeptu amazońskiego potoku

„Czekając na Duida – śladem szeptu amazońskiego potoku” to opowieść o terenach zakazanych. O dziewiczej Amazonii. To opowieść o Indianach, o reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu nieodstępnej dżungli. Wejście w jej najbardziej intymne i schowane przed światem białego człowieka tajemnice i sekrety. To uchylenie wieka od skrzyni pełnej skarbów: tak Indian, jak i lasu. Czernieckiemu udało się wpłynąć na zamknięte, trudno dostępne tereny, na które od czasu objęcia władzy przez Cháveza obowiązywał restrykcyjny zakaz wstępu. Ta ziemia miała być tylko dla wojska. No i dla Indian. I to oni pomogli Czernieckiemu najwięcej. Oni nauczyli go, jak czekać na Duida.

Informacje dodatkowe o Czekając na Duida.Śladem szeptu amazońskiego potoku :

Czekając na Duida.Śladem szeptu amazońskiego potoku - opinie o książce

Avatar użytkownika - koshi
koshi
Przeczytane:2015-03-12, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
"Czekając na Duida" to jedna z najlepszych powieści podróżniczych, jakie czytałam. Dzieje się w niej naprawdę dużo, jest pełno niebezpieczeństw, przygód, trudności z różnymi pozwoleniami na wyprawę, wiele emocji oraz ciekawostek na temat Amazonii. To właśnie ta książka uświadomiła mi, jakie potworne zagrożenia czają się na śmiałków przemierzających ulice Caracas. Nie miałam pojęcia, że może być tam aż tak groźnie. Czytając te historie, aż włos mi stawał na głowie i ciarki chodziły po krzyżu. Autor pokazuje też piękno tamtych terenów, zapoznaje z ich mieszkańcami, którzy kultywują dawne tradycje. Aż serce boli na myśl, iż już coraz mniej takich dzikich terenów na świecie i ludzi żyjących jak nasi bardzo dalecy przodkowie. Treść książki ubogacają przepiękne zdjęcia. To pozycja naprawdę niezwykle wartościowa.
Avatar użytkownika - npopl
npopl