5.5
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2016-04-13
ISBN: 978-83-240-4118-3
Dodał/a książkę:czytam
Było lato 1928 roku. Szesnastoletnia Minka Disbrow, skromna dziewczyna z małego miasteczka, niecierpliwie czekała na piknik nad jeziorem. Przeglądając się w lustrze, ubrana w specjalnie uszytą na tę okazję sukienkę, nie mogła przewidzieć, że już wkrótce jej życie całkowicie się zmieni.
Skrzywdzona przez nieznanych mężczyzn, po kilku miesiącach odkryła, że jest w ciąży. Wiedziała, że sama nie może wychować swojego maleństwa. Decyzja o oddaniu córeczki w ręce obcych ludzi złamała jej serce – czy jeszcze kiedykolwiek ją zobaczy? Czy zdarzy się cud?

Cathy LaGrow – amerykańska pisarka i blogerka. Czekałam na Ciebie jest prawdziwą historią jej babci, Minki Disbrow, która przez prawie 80 lat ukrywała, że w wieku 17 lat oddała swoją pierwszą córkę do adopcji. Swoją książką poruszyła serca setek tysięcy czytelniczek.
ejotek plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-05-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Mam,
"Czekałam na Ciebie" to ogromnie wzruszająca i emocjonalna lektura. To książka dla osób wrażliwych, które z zapartym tchem będą poznawać kolejne lata życia Minki zadając sobie przy tym trudne pytania. Bo nie sposób spojrzeć krytycznym okiem, ale i ze zrozumieniem na siedemnastoletnią matkę zmuszoną do oddania swojego dziecka. Bo nie sposób nie uronić łzy, kiedy muszą się rozstać. Bo nie sposób ukryć szalejących emocji, kiedy po kilkudziesięciu latach mają szansę znów być razem. Jak to dobrze, że Bóg obdarzył Minkę tak długim życiem... że miała jeszcze okazję przytulić swoją córeczkę... To nic, że też już będącą babcią.

To historia tym bardziej trafiająca do serca, gdyż jest prawdziwa. To studium faktów, dokumentów, fotografii, relacji wielu członków rodziny. Jestem pod ogromnym wrażeniem pracy, jaką włożyła w to dzieło wnuczka Minki. Wydarzenia są poparte nie tylko przekazami słownymi różnych osób, ale i listami co tylko podnosi wartość książki. Nie ma tu niczego za dużo. Autorki (gdyż Cathy LaGrow pomagała Cindy Coloma, dzięki czemu ukończyły książkę jeszcze za życia Minki) idealnie wyważyły konkrety dla umysłu z uczuciami dla serc i dusz.
To lektura, której długo nie zapomnicie.

całość recenzji: http://czytelnicza-dusza.blogspot.com/2016/05/cathy-lagrow-cindy-coloma-czekaam-na.html
livingbooksx plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-04-14, Ocena: 5, Na półkach: Chcę przeczytać,
Główna bohaterka w wieku szesnastu lat została zgwałcona przez złoczyńców. O swojej ciąży dowiedziała się dopiero kilka tygodni później i była w ciężkim szoku. Nie wyobrażała sobie siebie pełniącą rolę matki, nie miała pojęcia ani warunków do wychowywania dziecka. Nie radziła sobie z tą myślą, jednak po pewnym czasie z pomocą innych ludzi podjęła decyzję - odda dziecko lepszej, zaradniejszej rodzinie. Jej malutka dziewczynka zostaje oddana w ręce poleconej rodziny, ale Minka stale stara się utrzymywać kontakt z rodziną zastępczą i interesuje ją rozwój oraz życie córeczki. Z wiekiem wiele rzeczy się zmienia, a coraz starszą Minkę zaczynają męczyć smutne i dręczące wspomnienia, które nakłaniają ją do odnalezienia córki.

"Panie Boże, chciałabym jeszcze raz zobaczyć Betty Jane, zanim umrę. Nie będę zakłócać jej spokoju ani wkraczać w jej życie. Chcę tylko zobaczyć, jak ona wygląda."

W książce "Czekałam na Ciebie" możemy obserwować przedstawioną historię od samego początku do samego końca. Opisane są dokładne przeżycia bohaterek w różnych chwilach, dzięki czemu możemy w zupełności oddać się lekturze i wczuwać się w najdrobniejsze szczegóły. Widzimy moment, gdy Minka dowiaduje się o ciąży, oddaje Betty Jane nowej rodzinie, ubolewa nad stratą i stara się radzić sobie z codziennością. Oprócz tego możemy spojrzeć również na sytuację, która ma miejsce dopiero po kilkudziesięciu latach, a która również opisana jest z najdrobniejszymi aspektami.

Jest to niesamowicie wzruszająca i prawdziwa opowieść o dwóch kobietach, które spotkały się po 77 latach rozłąki. Czas ten był dla nich ogromnie trudny i ciężki, ale los chciał, aby te dwie kobiety ponownie się spotkały. Pomimo, że nie było to łatwe i na drodze stawało im wiele przeszkód, matka w końcu spotkała się ze swoją córką.

Jedna z autorek owej książki to wnuczka przedstawionej Minki. Jest córką drugiego dziecka bohaterki. Gdy dowiedziała się o swojej rodzinnej historii, postanowiła spisać wszystko i opowiedzieć światu o losie, jaki spotkał jej najbliższych,

Oprócz pięknie opowiedzianej historii, w książce umieszczone zostały również kolorowe i nieco starsze - czarno białe fotografie, przedstawiające najważniejsze momenty lub przedmioty z życia bohaterek. Możemy znaleźć tam zdjęcia młodej Minki, jej dziecka, wioskę z której pochodzi oraz najnowsze zdjęcia ze spotkania matki z córką. To niewątpliwie piękna i wzruszająca opowieść o prawdziwej miłości i poszukiwaniu osoby, którą utraciliśmy, lecz wciąż kochamy.

livingbooksx.blogspot.com
Okładka - Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Inwazja
Andrzej Maleszka
Okładka - Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Misja:Encyklopedia
Arturo Pérez-Reverte
Okładka - Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Antykwariat spełnionych marzeń
Dorota Gąsiorowska
Okładka - Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach Czas burzy
Adrian Grzegorzewski
Okładka - Czekałam na Ciebie. Prawdziwa historia matki i córki, które odnalazły się po 77 latach W kręgu księżniczki
Jean Sasson