Czekoladowy tort z Hitlerem

Agonia III Rzeszy oczami 12-letniej dziewczynki.

22 kwietnia 1945 roku, ciasny, duszny, berliński bunkier – ostatnia wojenna siedziba Adolfa Hitlera. Pod ziemię, na zawsze, schodzą także Joseph i Magda Goebbels wraz z sześciorgiem dzieci. Najmłodsza Heidrunma cztery lata, najstarsza – Helga, dwanaście.

Wokół radosnych dzieci do samego końca toczy się przerażająca gra pozorów. Ale Helga Goebbels widzi i rozumie o wiele więcej, niż dorośli są w stanie przypuszczać. Swoje przejmujące obserwacje i wspomnienia zapisuje w sekretnym dzienniku. Świetnie udokumentowana opowieść o upadku Niemiec z perspektywy dziewczynki stała się prawdziwą wydawniczą sensacją. Bezsensowna śmierć szóstki niewinnych dzieci, zamordowanych przez matkę, pozostanie na zawsze symbolem obłędu nazistowskiej ideologii.

Informacje dodatkowe o Czekoladowy tort z Hitlerem:

Czekoladowy tort z Hitlerem - opinie o książce

Avatar użytkownika - lokesh
lokesh
Przeczytane:2017-09-19,

Podtytul "Tajny dziennik Helgi Goebbels" wskazuje na autentyczne zapiski jednej z corek ministra propagandy III Rzeszy Josepha Goebbelsa.Tymczasem tak nie jest.Autorka korzystajac ze wspomnien wielu osob przebywajacych w bunkrze Hitlera w ostatnich dniach przed jego smiercia,moze w drobiazgowy sposob opisac sytuacje panujaca w podziemnym schronie.Jednak nie moze miec zadnej pewnosci,jak tamte wydarzenia odbierala sama Helga.Dlatego tez "wcielajac" sie w jej postac,autorka nie powinna podpierac sie zwrotem:tajny dziennik.Tyle tylko,ze inaczej ksiazka tak dobrze by sie nie sprzedala.Bo gdy chodzi o warstwe literacke,jest ona bardzo przecietna.

Avatar użytkownika - Lustys
Lustys