Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny – smaczna i zdrowa

5.3
Wydawnictwo: Jedność
Data wydania: 2014-01-15
Kategoria: Kuchnia
ISBN: 978-86-7660-805-1
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Czemu nie jesz warzyw? Kuchnia wegetariańska dla całej rodziny –  smaczna i zdrowa

Prezentowana przez nas książka wprowadza całą rodzinę – w przypadku dzieci już od najwcześniejszego dzieciństwa – w najatrakcyjniejszą i najzdrowszą formę wegetarianizmu: dietę mleczno-jajeczno-roślinną, zwaną inaczej laktoowowegetarianizmem. W założeniach wykorzystuje się w niej całą gamę produktów pochodzenia roślinnego, które są bardzo zróżnicowane i posiadają mnóstwo substancji odżywczych, smaków, kolorów i konsystencji.

To propozycja dla wegetarian, a także dla każdego, kto chce jedynie ubogacić swoją dietę mięsną.

W książce tej znajdziemy:

duży wybór przepisów na potrawy wegetariańskie,
 jasne i ciekawe informacje dotyczące podstawowych składników diety, takich jak owoce, warzywa, rośliny
liściaste, zboża, rośliny strączkowe, bakalie, algi, jajka i nabiał;
 potrawy dobrane do poszczególnych etapów rozwoju dziecka;
 zabawne dania do przyrządzania razem z dziećmi;
 przewodnik po codziennym jadłospisie.

Odbiorcy:

– wegetarianie i wszyscy, którzy chcą ubogacić swoją dietę o potrawy wegetariańskie.
– rodzice, nauczyciele i opiekunowie przygotowujący posiłki z dziećmi; wreszcie profesjonaliści, tacy jak
dietetycy czy restauratorzy.

Dlaczego warto nabyć tę książkę:

– to kopalnia pomysłów na potrawy wegetariańskie i zbiór ciekawych informacji dotyczących zdrowej diety.
– promuje dietę warzywną i zdrowy tryb życia.

Recenzja
Nidaba Linia koment
Przeczytane:2014-05-05, Na półkach: Przeczytałem,W poszukiwaniu szczęścia. Poradniki,

Czemu nie jesz warzyw?

Nieco prowokacyjny tytuł. Pytanie zadane w drugiej osobie pozwala na natychmiastowe nawiązanie kontaktu z czytelnikiem – nawet wówczas, gdy książka tkwi jeszcze na księgarskiej półce. I tak naprawdę zachęca do przejrzenia publikacji Mercedes Blasco bez względu na to, czy skierowany bezpośrednio do Ciebie zarzut nieodpowiedniego (bo przecież wszyscy wiedzą, że warzywa są zdrowe!) odżywiania ma uzasadnienie.

W przyciąganiu uwagi potencjalnych nabywców – czytelników niebagatelną rolę pełni tu okładka

jokhek plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-06-20, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Chcę przeczytać
nunachopin plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-12-29, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2014,Mam,Poskromienie dziedzica,
Próba zdrowego odżywiania maluchów to czasami prawdziwa orka na ugorze. Niniejsza książka to taka pomocna dłoń w walce z niereformowalnymi kubkami smakowymi dzieci.

Pierwszą część książki stanowią teksty porządkujące wiedzę o odpowiednim odżywianiu ogólnie i dla poszczególnych przedziałów wiekowych, również kobiet w ciąży i karmiących. Druga część stanowią przepisy podzielone na kategorie. Przepisy zawierają informacje o tym, czy danie jest wegańskie, od jakiego wieku można je podawać, stopniu trudności itp. Jest to na prawdę pomocne,
Większość podanych receptur nie jest skomplikowana, niemniej niektóre składniki nieczęsto spotyka się w polskiej kuchni. Na plus oceniam fotografie, które mój pierworodny przejrzał z pasją niczym menu w restauracji, po czym wskazał co zamawia (co prawda prawie wszystkie z działu "Słodycze ciastka i cukierki" oraz "Owoce, napoje orzeźwiające i lody", ale to zawsze jakiś punkt zaczepienia ;)).

Wypróbowałam póki co kilka przepisów z książki i większość okazała się trafiona. Warto spróbować.
ewa85 Linia koment
andr Linia koment