Czerwone światło hańby

Tom 3 cyklu Katie Maguire

W dzielnicy czerwonych latarni w Cork dochodzi do wielu brutalnych morderstw, których ofiarami padają działający w tym okręgu sutenerzy. Detektyw Katie Maguire staje przed dylematem – czy szukać zabójcy przestępców zaangażowanych w handel żywym towarem, których ona sama nie była w stanie złapać i zamknąć, czy też pozwolić na to, by ktoś wymierzał sprawiedliwość na własną rękę.

Informacje dodatkowe o Czerwone światło hańby:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-06-22
Tytuł oryginału: Red Light
Tłumaczenie: Grzegorz Kołodziejczyk

Kup książkę Czerwone światło hańby

Czerwone światło hańby - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2016-12-27, Mam,
Jest to trzecia odsłona serii o nadkomisarz Katie Maguire. Celem serii jest poruszanie tematów, które są aktualne w Irlandii i innych krajach. Książka zaczyna się od znalezienia potwornie okaleczonych zwłok czarnoskórego alfonsa. Są one pozbawione dłoni, a w głowie jest ślad po strzale z broni palnej, oddany z bliskiej odległości. Przy zwłokach siedziała mała i zaniedbana dziewczynka, która ponadto wydaje się być mocno zastraszona. Sprawa oczywiście trafia na policje i prowadzi ją nasz główna bohaterka Katie Maguire. Po jakimś czasie okazuje się, że kolejne osoby związane z seksbiznesem są na celowniku mordercy. Katie stanie wkrótce przed dylematem - czy pozwolić mordercy na eliminowanie szumowin w mieście czy znaleźć i aresztować sprawcę. Jest to powieść, która przypomina swoją poprzednią siostrę - "Upadłe anioły" - oczywiście pod względem konstrukcji. Powieść czyta się szybko, czytelnik rozkoszuje się detalami i opisami Mastertona, który mogę śmiało powiedzieć, że opanował swój warsztat do perfekcji. Powtarzają się tu fakty dotyczące życia Katie, postacie drugoplanowe z poprzedniej części. Kto czytał od początku tą serię ten zrozumie o co chodzi. Przed przeczytaniem tej części błędem będzie nastawianie się na wielką, kryminalną zagadkę. Książka nie obfituje w zwroty akcji z jednego powodu - u Mastertona cechy mordercy ujawnione są zdecydowanie zbyt szybko. Cała uwaga koncentruje się tutaj wokół spraw Katie, które jak pamiętamy zakończyły się dość tragicznie. Książka potrafi zaskoczyć, ale pod sam koniec. "Czerwone światło hańby" wbrew pozorom potrafi dostarczyć emocji. Jest tu wszystko co polubiliśmy od pierwszego tomu tej serii - piękny krajobraz Irlandii, wyrazistą bohaterkę, odpowiednią dawkę brutalności i dramatyczny temat. Zakończenie pozostawia czytelnikowi trochę niedosytu co każe oczekiwać na kolejny tom.
Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2023-10-01, Ocena: 4, Przeczytałem, Mam, 52 książki 2023, 52 książki 2017,

Masterton raczej nie zawodzi, zrobił swoje i tym razem. Po stosunkowo nudnym początku im dalej - tym było coraz ciekawiej. Katie Maguire - nadkomisarz i bohaterka serii książek ściga mordercę, który obciął dłonie i zmasakrował twarz swojej ofiary. Policja uważa, że chodzi o utrudnienie identyfikacji, ale powód jest zupełnie inny. Dobrze napisany kryminał jednego z moich ulubionych pisarzy.

Zdecydowanie polubiłam detektyw nadkomisarz Katie Maguire, która jest oddana pracy, nie przekupna, mająca analityczny umysł, uparta, zawzięta i ( to niestety w większości książek kryminalnych i thrillerów standard) nie mająca szczęścia w życiu osobistym. Tematyka tego tomu jakże żywa i niestety ciągle aktualna: handel żywym towarem, prostytuowanie nieletnich dziewczynek, bicie i narkotyzowanie. W realu także życzyłabym sobie aby takie właśnie osoby jak Katie, które nie dają sobą manipulować i umieją się poruszać w meandrach prawa i bezprawia, prowadziły dochodzenia. Lubię książki Mastertona więc szukam kolejnej.

Avatar użytkownika - czarnadama9
czarnadama9
Przeczytane:2019-10-11, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,

Książka wspaniała i trzymająca w napięciu, jest się ciekawym co wydarzy się następnie.

Dziecko ciemności
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Dziecko ciemności

Seria brutalnych zabójstw w centrum Warszawy jest, zdaniem prowadzącej śledztwo policji, wywołana porachunkami gangów. Ofiarami okrutnego...

Ogród zła
Graham Masterton0
Okładka ksiązki - Ogród zła

Jim Rook, nauczyciel języka angielskiego w West Grove Community College w Los Angeles, wraca do szkoły po wakacjach, i zastaje w klasie makabryczną instalację...