Cztery po północy

Cztery minipowieści mistrza grozy - Langoliery, Tajemnicze okno, tajemniczy ogród, Policjant Biblioteczny, Polaroidowy pies - w których rzeczywistość przeplata się z surrealistycznym koszmarem, a czas zmienia kierunek.

Wciągnięci w nową rzeczywistość, poznajemy niezwykłych langolierów, sprzątaczy przeszłości; spoglądamy przez tajemnicze okno na nie istniejącego pisarza istniejącej opowieści, a przy tym musimy się strzec policjanta bibliotecznego, uważać na polaroidowego psa, gdyż trudno nam znaleźć miejsce na ziemi, w którym można by przed nim się ukryć.

Informacje dodatkowe o Cztery po północy:

Wydawnictwo: Albatros
Data wydania: 2015-10-30
Kategoria: Opowiadania
Tytuł oryginału: Four Past Midnight
Tłumaczenie: Rafał Lisowski, Danuta Górska, Andrzej Szulc, Robert Waliś

Kup książkę Cztery po północy

Cztery po północy - opinie o książce

Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2015-05-05,
Opowiadania wydają się za bardzo rozciągnięte objętościowo. Spokojnie można by je skrócić o 1/3 bez szkody dla akcji. Najbardziej w napięciu trzymało mnie "Tajemnicze okno, tajemniczy ogród", w którym pisarza dopada wytwór jego wyobraźni.
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-04-10,
Langoliery : 5/10 Opowiadanie najdłuższe w zbiorze, a według znakomitej większości również najlepsze. Mnie osobiście nie porwało, nie spodobał mi się klimat, ani charakter tejże opowieści, bohaterowie tez nie przypadli mi do gustu. Ekranizacji również nie polecam. Tajemnicze okno, tajemniczy ogród: 8/10 To z kolei najkrótsza, ale moim zdaniem najwartościowsza cześc książki. Jeśli chodzi o film to również mistrzostwo świata. Depp w ekranizacji Kinga; to nie mogło się nie udac. Policjant Biblioteczny: 7/10 Doceniam pomysł i wykonanie. Bardzo przyjemnie mi się czytało i szczerze polecam ;) Polaroidowy Pies: 7/10 To opowiadanie może przywodzic na myśl książkę "Cujo" i owszem, King nawiązał do niej kilkakrotnie. Wbrew pozorom, ta opowieśc jako jedyna wywołała u mnie cień strachu. Dośc niepokojąca, ale zarazem bardzo ciekawa.
Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2014-08-05,
4 mroczne opowiadanka Kinga może nie należą do najlepszych moim zdaniem tego autora ale całkiem przyjemnie się czyta. Najbardziej przypadł mi do gustu opowieść o policjancie bibliotecznym . Choć nigdy nie miałam problemów nawet gdy nie oddałam książek w terminie (bardzo miła bibliotekarka) w dzieciństwie taki wstyd i strach zawsze się pojawia. A co dopiero pojawiła się taka złowroga postać i kazał zapłacić bardzo surową karę. W Langolierach urzekła mnie jedynie postać niewidomej dziewczynki. Ogólnie całą książkę oceniam na dobrą.

Zbiór czterech minipowieści. Wszystkie to typowe opowieści grozy, mogące wywołać dreszcz. A także - bo czemu by nie? - senne koszmary. Mają wszystko, czego można spodziewać się po Stephenie Kingu. Doskonale buduje napięcie, nie odpuszcza nawet na chwilę aż do ostatniej strony. Spuszcza z wodzy swoją wyobraźnię i po raz kolejny osiąga coś niesamowitego. I potrafi nieźle nastraszyć. Wydawałoby się, że nie ma się czego bać, a jednak rodzi się niepokój, który pogłębia się w miarę, jak akcja powoli postępuje. Tu nic nie jest takie, jakie się wydaje.

Avatar użytkownika - kamilorman
Przeczytane:2015-07-15, Ocena: 6, Przeczytałam,
Roland
Stephen King0
Okładka ksiązki - Roland

Na jałowej, spieczonej ziemi, przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie czy jeden ze światów równoległych, istniejących obok naszego...

Bezsenność
Stephen King0
Okładka ksiązki - Bezsenność

Bohaterem powieści jest mężczyzna cierpiący na bezsenność, Ralph Roberts. Im krócej sypia, tym dziwniej postrzega świat i ludzi - wydaje mu się...