Cztery pory roku

Już Wiosna! - wesoło ogłasza szpak. Przyroda budzi się do życia: niedźwiedź ciężko wstaje z zimowego snu, wiewiórka sprawdza, czy na leszczynie rosną orzechy. Kiedy z kasztanowców odpłynie wiosna, przypłynie Lato. Policzy kropki biedronkom, poszuka piskląt, sprawdzi, czy nie brakuje miodu w ulach. Po lecie nadejdzie Jesień, która obdaruje nas słodkimi gruszkami i soczystymi jabłkami. Na drzewach powiesi brązowe kasztany i żołędzie. Po Jesieni przyjdzie mroźna Zima - niedźwiedź słodko zachrapie, a zające, wrony i sarny będą wyczekiwały pierwszych wiosennych promieni słońca.

Zbiór ,,Cztery pory roku" zawiera wiersze: ,,Powiało wiosną" Jerzego Kiersta, ,,Tam, gdzie lato" Barbary Lewandowskiej, a także ,,Jesienne dary" i ,,Zima", oba autorstwa Tadeusza Kubiaka. Pełne uroku teksty zostały pięknie zilustrowane przez Anitę Paszkiewicz-Tokarczyk i Mirosława Tokarczyka.

Jerzy Kierst (1911-1988) - prozaik, poeta, tłumacz, krytyk teatralny. Autor wielu wierszy i opowiadań dla dzieci.

Tadeusz Kubiak (1924-1979) - pisarz, satyryk, autor słuchowisk radiowych. Wiersze dla dzieci drukował głównie w czasopismach ,,Miś", ,,Świerszczyk" oraz ,,Płomyczek".

Barbara Lewandowska (ur. 1929) - autorka opowiadań, wierszy, tekstów piosenek, słuchowisk radiowych, wieloletnia redaktor ,,Świerszczyka" oraz redaktor naczelna ,,Misia".

Anita Paszkiewicz-Tokarczyk (1932-1996) - graficzka i ilustratorka. Zilustrowała teksty m.in. Anny Kamieńskiej, Tadeusza Śliwiaka, Juliana Tuwima, Jana Brzechwy.

Mirosław Tokarczyk (ur. 1934) - malarz, ilustrator, przewodniczący Rady Nadzorczej i współwłaściciel Wydawnictwa ,,Nasza Księgarnia". Opracował graficznie i zilustrował ponad dwieście książek dla dzieci i młodzieży.

Informacje dodatkowe o Cztery pory roku:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2017-07-19

Kup książkę Cztery pory roku

Cztery pory roku - opinie o książce

O kapryśnej Krysi i smutnej królewnie
Barbara Lewandowska0
Okładka ksiązki - O kapryśnej Krysi i smutnej królewnie

Bajki Mazajki otwierają dzieciom drogę do rozwijania spontanicznej aktywności twórczej w cudownym świecie bajek. Dzieci znajdą w tych książeczkach...