OPIS KSIĄŻKI:
Kup Teraz

Czuła trucizna

Ocena ( 2 osoby )
4.5
Wydawnictwo: Kle
Data wydania: 2012-06-21
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788392638940
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:czytam
Recenzja - Czuła trucizna

Autorka o książce: “Od skończenia studiów zawsze wiedziałam, że chcę pracować w muzeum, między innymi po to, żeby móc dotykać dzieł sztuki. Ksiażkę tę pisałam, kiedy po urodzeniu syna „siedziałam z nim w domu” i od od czasu do czasu bardzo tęskniłam za swoją pracą. Chciałam również uwiecznić w książce kilka rodzinnych historii (niektórzy ich uczestnicy żyją do dzisiaj), a także kilka obrazów i fotografii, w tej liczbie Chatę, która w oryginale jest otoczona słonecznikami, a nie malwami. Muzeum Sztuki Nowoczesnej w książce oczywiście nie jest tożsame z Muzeum na Pańskiej – to ostatnie kompletuje swoją kolekcję od zera (począwszy od Jana Pawła Uklańskiego), ja natomiast opisywałam wymyśloną instutucję, której zbiory obejmują zbiory współczesne warszawskiego Muzeum Narodowego. Opisane przeze mnie dzieła sztuki i miejsca oczywiście istnieją, począwszy od pastelu Witkacego Fałsz kobiety, który istotnie przedstawia żonę fabrykanta guzików, poprzez nieborowską bibliotekę z Gorgoną na kominku, a na Chacie kończąc. Dodajmy na zakończenie, że nie jest to powieść z kluczem, chociaż podobieństwo niektórych postaci do osób realnie istniejących jest oczywiście nieprzypadkowe…”

O autorce: Anna Manicka, historyk sztuki i muzealnik, od dwudziestu kilku lat pracująca niezmiennie w Muzeum Narodowym w Warszawie. Rodowita warszawianka, zamieszkała na warszawskim Ursynowie. Miłośniczka beletrystyki, będącej w jej przekonaniu doskonałym źródłem informacji o życiu codziennym dawniej i dziś. Wielbicielka kryminałów z różnych stron świata. Niegdyś posiadaczka brązowego jamnika, wielka amatorka markowych perfum i starych fotografii.

O autorze ilustracji: Daniel de Latour – ilustruje książki i czasopisma dla mniejszych i większych, rysuje komiksy. Współpracował m. in. z “Misiem”, “Świerszczykiem”, ilustrował felietony Joanny Sokolińskiej w “Wysokich obcasach”, rysował smoki, krasnoludki, kosmonautów, żyrafy i inne rzeczy. “Wyprawa do kraju księcia Marginała” Henryka Bardijewskiego z jego ilustracjami otrzymała w 2009 roku nominację do nagrody Polskiej Sekcji IBBY Ksiązka Roku, a “Atlas Świata. Ameryka Południowa” nominowany był do nagrody empiku “Przecinek i Kropka, najlepsza książka dziecięca”. Laureat 2 nagrody w konkursie na komiks Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczy się grać na skrzypcach od wiejskich muzykantów i rysować od swoich dzieci.

Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

Intrygujący, wciągający i pochłaniający uwagę czytelnika kryminał, utrzymany w lekkim i zabawnym stylu to książka, która spodoba się zarówno miłośnikom powieści sensacyjnych, jak i obyczajowych. Czuła trucizna to bowiem publikacja, która - jak niewiele książek należących do tego gatunku - na długo zapadnie w pamięć czytelnika.

 

Do Warszawy przybywa dwóch zagranicznych gości. Nie byłoby w tym fakcie nic dziwnego, gdyby nie to, że obaj panowie ulegają urokowi pewnego obrazu

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
DidierDrigbi plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-01-25, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Super książka, polecam.
Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
monalizka Linia koment
Przeczytane:2013-07-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów