Opis ksiązki
Kup Teraz

Czyste intencje

Ocena ( 6 osób )
4.5
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2011-05-01
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788324016365
Liczba stron: 256
Dodał/a książkę:Magdalena Galiczek-Krempa
Recenzja - Czyste intencje

Dill obiecał siostrze Lily wieczną miłość.

 

Ale czy wcześniej nie zapewnił innym wiecznego spoczynku? Przed Lily długo odkładana wizyta w rodzinnym mieście. Co gorsze, okazja wymaga falbanek i koronek - jej siostra wyprawia wielkie prowincjonalne wesele. Ale przygotowań nie zdominują bezy, welony i kwiaty.

 

Miejscowy lekarz i pielęgniarka zostali brutalnie zamordowani w swoim gabinecie, a dobrze znany Lily detektyw próbuje odnaleźć porwane dzieci. I wydaje się, że jest w to poważnie zamieszany jej przyszły szwagier. Lily ma tylko kilka dni, żeby dowiedzieć się, kim naprawdę jest Dill.

Recenzja
madak Linia koment
Przeczytane:2012-11-23, Na półkach: Przeczytałem,Kryminały,

Dobra intryga w swojej złożoności powinna być - paradoksalnie rzecz biorąc - niezwykle prosta. Im więcej punktów newralgicznych, im więcej niedopowiedzeń i otwartych wątków, tym gorzej z wiarygodnością. Doskonale zdaje sobie z tego sprawę autorka kryminałów i powieści paranormalnych, Charlaine Harris. W Czystych intencjach, kolejnej książce wchodzącej w skład serii o przygodach Lily Bard, autorka pokazuje, że nawet miło zapowiadająca się rodzinna uroczystość może stać się areną przerażających morderstw

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Fluorium plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-19, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,

Jest to trzeci tom o losach Lily Bard (przez przypadek sięgnęłam po niego jako drugi). Obliczyłam, że minęły około dwóch lat od wydarzeń z pierwszej części cyklu. Tym razem zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a życie Lily wydaje się spokojniejsze, do czasu.... . Zaczyna się parada świąteczna, a bohaterka dzielnie reklamuje swoją firmę sprzątająco -usługową, z przyklejonym sztucznym uśmiechem Lily, chcąc czy nie musi zmierzyć się ze sklepami w poszukiwaniach strojów wizytowy, a następnie wizytą w rodzinnym Bartley. Powrót na łono lokalnej ojczyzny wiąże się z nie lada wyzwaniem w małym miasteczku, gdzie wszyscy pamiętają co ją spotkało. Ba, ale to nie koniec nieprzyjemności świątecznych. Jej siostra Verena zamierza po długich zaręczynach wyjść za mąż za wdowca farmaceutę Dilla. Wspólnie z nimi przeżywa weselne obowiązki co nie sprawia jej szczególnej radości. Akcja zaczyna przyśpieszać w chwili, gdy razem z Vereną jadą do lekarza. Kiedy wchodzą do przychodni zastają kompletną ciszę przerwaną słabym dźwiękiem wydanym przez umierającą. Lekarz oraz pielęgniarka zostali brutalnie zamordowani. Tego samego wieczoru na próbie ślubu zjawia się ukochany Lily- Jack. Dostał on informację, że zaginiona przed wielu laty dziewczynka może być córką Dilla lub innej dwójki małżeństw bliskich Verenie. Do tego dochodzą jeszcze dwa morderstwa popełnione po porwaniu. Bohaterka pomimo wielu przykrości od losu znajduje siłę potrzebną by rozwiązać przeszłość Dilla i upewnić się czy młodsza siostra będzie na pewno szczęśliwa. Jak zwykle pani Harris uraczy nas wieloma opisami postaci i miejsc, które sprawiają ,że lepiej wizualizujemy całą scenerię. Seria o Lily Bard to dobry kryminał, który mogą czytać zarówno dorośli jak i młodzież. Ten tom jej perypetii spodobał mi się dużo bardziej. Nie wiem czy to sprawa autorki czy innego tłumacza w każdym razie jest to stanowczo seria warta polecenia każdemu wielbicielowi kryminałów.

Fluorium plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-19, Na półkach: Przeczytałem,12 książek 2015,

Jest to trzeci tom o losach Lily Bard (przez przypadek sięgnęłam po niego jako drugi). Obliczyłam, że minęły około dwóch lat od wydarzeń z pierwszej części cyklu. Tym razem zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a życie Lily wydaje się spokojniejsze, do czasu.... . Zaczyna się parada świąteczna, a bohaterka dzielnie reklamuje swoją firmę sprzątająco –usługową, z przyklejonym sztucznym uśmiechem Lily, chcąc czy nie musi zmierzyć się ze sklepami w poszukiwaniach strojów wizytowy, a następnie wizytą w rodzinnym Bartley. Powrót na łono lokalnej ojczyzny wiąże się z nie lada wyzwaniem w małym miasteczku, gdzie wszyscy pamiętają co ją spotkało. Ba, ale to nie koniec nieprzyjemności świątecznych. Jej siostra Verena zamierza po długich zaręczynach wyjść za mąż za wdowca farmaceutę Dilla. Wspólnie z nimi przeżywa weselne obowiązki co nie sprawia jej szczególnej radości. Akcja zaczyna przyśpieszać w chwili, gdy razem z Vereną jadą do lekarza. Kiedy wchodzą do przychodni zastają kompletną ciszę przerwaną słabym dźwiękiem wydanym przez umierającą. Lekarz oraz pielęgniarka zostali brutalnie zamordowani. Tego samego wieczoru na próbie ślubu zjawia się ukochany Lily- Jack. Dostał on informację, że zaginiona przed wielu laty dziewczynka może być córką Dilla lub innej dwójki małżeństw bliskich Verenie. Do tego dochodzą jeszcze dwa morderstwa popełnione po porwaniu. Bohaterka pomimo wielu przykrości od losu znajduje siłę potrzebną by rozwiązać przeszłość Dilla i upewnić się czy młodsza siostra będzie na pewno szczęśliwa. Jak zwykle pani Harris uraczy nas wieloma opisami postaci i miejsc, które sprawiają ,że lepiej wizualizujemy całą scenerię. Seria o Lily Bard to dobry kryminał, który mogą czytać zarówno dorośli jak i młodzież. Ten tom jej perypetii spodobał mi się dużo bardziej. Nie wiem czy to sprawa autorki czy innego tłumacza w każdym razie jest to stanowczo seria warta polecenia każdemu wielbicielowi kryminałów.

Eli1605 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
annaroza Linia koment
Przeczytane:2016-07-17, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
babet Linia koment
Przeczytane:2015-03-17, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,
Inka Linia koment
Przeczytane:2014-08-12, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
FantasyOla Linia koment
Przeczytane:2013-05-30, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Minevra Linia koment
Przeczytane:2013-09-21, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
monalizka Linia koment
Przeczytane:2013-07-13, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,czytam regularnie w 2013 roku,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów