Opis ksiązki
Kup Teraz

Czytam. E-magazyn o książkach nr 3

Ocena ( 0 )
Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2010-05-06
Kategoria: Inne
ISBN: b.d.
Liczba stron: 52
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa

To już trzeci numer e-magazynu o książkach "Czytam". Numer wyjątkowy, bowiem - przed 1 czerwca - szczególnie mocno obecna będzie w nim literatura kierowana do czytelników najmłodszych. W numerze gości Paddington - niedźwiadek z mrocznych zakątków Peru, którego wszyscy doskonale znamy. Kierując się wyborem jury Dongów - nagród przyznawanych najlepszym książkom dla dzieci przez polską sekcję IBBY - prezentujemy też nowości, które stać się mogą wspaniałym prezentem z okazji Dnia Dziecka. Swoje typy w tym zakresie prezentuje też nasza recenzentka - Magdalena Galiczek.

 

Ale "Czytam" to nie tylko książka dla dzieci. Wywiad numeru przeprowadziliśmy z Filipem Onichimowskim, autorem znakomitej książki z pogranicza literatury pięknej i powieści sensacyjnej "Człowiek z Palermo". Do grona felietonistów współpracujących z magazynem dołączył Jan Koźbiel - znakomity redaktor, który na przestrzeni lat odkrył bardzo wiele literackich talentów, obecnie prowadzący własne wydawnictwo. W swym pierwszym tekście wskazuje on na niechęć wydawców do publikowania książek polskich autorów. Tym, którzy wydawcy szukać nie chcą, pomoże Niżej Podpisany, który po raz trzeci wskazuje, gdzie w sieci warto publikować. Z kolei Gabriel Augustyn podkreśla, że czasami zbyt wczesny debiut może wyrządzić autorowi więcej szkody niż pożytku.

 

Piszemy o najlepszych książkach katolickich, mścimy się w znakomitym opowiadaniu Nataszy Sochy, nieco złośliwie komentujemy wydarzenia rynku książki w "Przebłyskach" i wertujemy - nasi recenzenci wybierają po trzy najciekawsze nowości z zakresu literatury dla młodzieży, fantastyki, historii, literatury pięknej, powieści obyczajowych i kryminalnych. Na koniec prezentujemy bestsellery z różnych księgarni i wskazujemy, gdzie w maju po prostu musicie być. Zapraszamy do lektury!

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Książka, dzięki której pokochasz książki. Nawet, jeśli nie lubisz czytać
Pax
Nieja i ja
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów