OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2008
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 978-83-246-1428-8
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Poznaj i wykorzystaj możliwości najmniejszej dystrybucji Linuksa Jak uruchamiać DSL z różnych nośników?W jaki sposób dostosować DSL do własnych potrzeb?Jak zbudować serwer WWW w oparciu o DSL?Jedną z zalet różnych dystrybucji bezpłatnego systemu operacyjnego Linux, szczególnie cenioną przez zaawansowanych użytkowników, jest niesamowita elastyczność. Wykorzystując możliwości rekompilacji jądra, dodawania i usuwania niezbędnych sterowników oraz modułów, można stworzyć system operacyjny idealnie spełniający określone wymagania. Damn Small Linux to efekt takich właśnie działań — jego twórcy postawili „upakować“ w pełni funkcjonalny system operacyjny w obrazie o rozmiarze 50 MB. Efekt ich pracy zaskoczył wszystkich. Damn Small Linux, nazywany w skrócie DSL, okazał się uniwersalnym, wydajnym i, co najważniejsze, przenośnym systemem.Książka „Damn Small Linux. Uniwersalny, szybki i bezpieczny system operacyjny” to przewodnik po tej niezwykłej dystrybucji Linuksa. Czytając ją, dowiesz się, jak uruchomić DSL z różnych nośników i skonfigurować środowisko robocze, nauczysz się korzystać z dołączonych do DSL aplikacji i przeprowadzać zaawansowane operacje. .Poznasz także różne techniki instalacji DSL i tworzenia w oparciu o ten system specjalistycznych narzędzi. Przeczytasz również o stosowaniu DSL do różnych zadań, takich jak udostępnianie witryn WWW, odtwarzanie plików multimedialnych i budowanie serwera muzycznego.Uruchamianie DSL i konfiguracja środowiska roboczegoKorzystanie z aplikacji dołączanych do dystrybucjiKonfigurowanie parametrów działania systemuRozszerzenia aplikacji z MyDSLInstalacja DSL na napędzie pendrive i w systemie WindowsInstalowanie nowych aplikacjiDostosowywanie DSL do specjalistycznych zadańUruchamianie serwera muzycznego w oparciu o DSLBudowa odtwarzacza multimedialnego Konfiguracja serwera WWW w DSLPrzekonaj się, ile zadań można zrealizować za pomocą tej nowatorskiej dystrybucji! Robert Shingledecker pracuje w branży IT od 35 lat. Zaczynał od pisania programów w języku maszynowym przeznaczonych dla minikomputerów. Ponadto zaprojektował wysoce skalowalny system handlu elektronicznego na bazie Linuksa, AOLserver i Sybase. Później był dyrektorem technicznym w kilku firmach internetowych związanych z systemem Linux. Budując oparte na Linuksie, bezinstalacyjne systemy Live CD zawierające zapory sieciowe, VPN, dostęp do WWW, poczty elektronicznej i baz danych, zainteresował się systemem Damn Small Linux.John Andrews jest twórcą systemu Damn Small Linux (DSL). Po wypróbowaniu kilku minidystrybucji, głównie w celach diagnostyki i przywracania systemu, John zapragnął zbudować dystrybucję o wielkości nieprzekraczającej 50 MB, która przede wszystkim zawierałaby to, co było mu potrzebne do codziennej pracy; w efekcie powstała dystrybucja Damn Small Linux.Christopher Negus przez niemal dekadę był jednym z czołowych autorów książek na temat Linuksa. Jego seria książek Red Hat Linux Bible sprzedała się w liczbie ponad ćwierć miliona egzemplarzy na całym świecie. Był też autorem lub współautorem książek Linux Bible (wydawanych w latach 2005 – 2007), Linux Toys, Linux Toys II (wszystkie nakładem wydawnictwa Wiley Publishing) i Linux. Rozwiązywanie problemów. Biblia (Helion, 2005 r.). W wydawnictwie Prentice Hall Chris jest redaktorem serii Negus Live Linux Series i autorem flagowej książki z tej serii, Live Linux CDs.
Cień jabłoni