Damy z Grace Adieu i inne opowieści

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: brak danych
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Damy z Grace Adieu i inne opowieści
Rekomendowana przez Neila Gaimana. Susanna Clarke powraca z tomem nowych opowiadań fantasy.Pełen magii, melancholijny, mroczny świat Anglii minionych epok, zamieszkany przez elfy i ludzi. W opowiadaniach składających się na ten tom pojawiają się bohaterowie znani polskim czytelnikom z debiutanckiej powieści Susanny Clarke: Jonathan Strange, książę Wellington, Król Kruków. A oprócz nich także znany francuski filozof - Denis Diderot, amerykański generał z czasów wojny secesyjnej ? Philip Sheridan, trzeci prezydent USA ? Thomas Jefferson, szkocka królowa ? Maria Stuart?Książka zawiera ilustracje autorstwa kultowego grafika komiksowego, Charlesa Vessa, znanego choćby z rysunków do komiksów o Sandmanie, do których scenariusze pisał Neil Gaiman.
Recenzja
madak Linia koment
Na półkach:

"Damy z Grace Adieu i inne opowieści" to zbiór ośmiu opowiadań, które autorka, Susanna Clarke, pisała równolegle ze swoją pierwszą powieścią "Jonathan Strange i Pan Norrell". Większość z nich (oprócz "Johna Uskglassa i węglarza z Kumbrii") powstała na zamówienie wydawców antologii opowiadań fantasy. Tytułowe opowiadanie - "Damy z Grace Adieu" jest materiałem, z którego w późniejszym czasie rozwinął się wspominany już bestseller "Jonathan Strange i Pan Norrell"

Pinkberry Linia koment
Przeczytane:2016-01-22, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,