Dar mi³owania

Ocena: 0 (0 g³osów)
Dar mi³owania to barwna opowie¶æ o niezwyk³ym ¿yciu Marii Leszczyñskiej, córki zdetronizowanego króla Polski, Stanis³awa, która pewnego dnia, jak za dotkniêciem czarodziejskiej ró¿d¿ki, z ubogiego kopciuszka ¿yj±cego na wygnaniu, przeobrazi³a siê w królow± Francji, ma³¿onkê Ludwika XV, jednego z najpotê¿niejszych ówcze¶nie monarchów w Europie. Historia bohaterki ujêta przez Genevie'v e Chauvel, popularn± we Francji autorkê powie¶ci historycznych, w formê pamiêtnika, pozwalaj±c± czytelnikowi nawi±zaæ bez ma³a osobisty kontakt z t± niezwyk³± postaci± i na kanwie jej emocjonalnych doznañ, wspólnie prze¿ywaæ blaski i cienie jej monarszego ¿ycia. G³êboko wierz±ca, o niez³omnych zasadach moralnego postêpowania, spodziewa³a siê znale¼æ w osobie ma³¿onka wyznawcê tych samych zasad. Jak¿e wielkim by³o jej rozczarowanie, kiedy po kilku latach, wydawa³o siê szczê¶liwego zwi±zku, Ludwik zacz±³ j± zdradzaæ. Maria gor±co kocha³a Ludwika i korowód przewijaj±cych siê faworyt, odebra³ jej ca³± rado¶æ i sens ¿ycia. Blaski i zaszczyty nie by³y dla niej najwa¿niejsze. Ugodzona w samo serce, z dum± znosi³a wszelkie przeciwno¶ci losu, i nigdy nie wychodz±c z roli królowej, potrafi³a wzbudzaæ powszechny respekt.

Informacje dodatkowe o Dar mi³owania:

Wydawnictwo: Bellona
Data wydania: 2012-10-12
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

wiêcej

Kup ksi±¿kê Dar mi³owania

Cytaty z ksi±¿ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej ksi±¿ki.

Zobacz tak¿e

Dar mi³owania - opinie o ksi±¿ce

Recenzje miesi±ca
Andrzej Ziemiañski ;