Darth Bane. Droga zagłady

Darth Bane. Droga zagłady to książka Drew Karpyshyna, który zdecydował się przedstawić nam jednego z najpotężniejszych w historii Lordów Sith, którego wiedza i umiejętności połączone wraz z potęgę na zawsze zmieniły postrzeganie Ciemnej Strony Mocy.

Akademia Sith nigdy nie widziała tak potężnego adepta, którego przyjęte imię Bane zapisze się w annałach histori Świata Gwiezdnych Wojen zapisze się na długo krwawymi literami. Bane z czasem powoli rozpoczął rozumienie swojej potęgi, przy czym dostrzegł w niej szansę dla siebie. Postanowił ją wykorzystać, przy okazji dokonując brutalnego odejścia od tradycji i mądrości, dążąc do stworzenia nowych podstaw.

Mądrości Pierwszego Sith były dla niego podstawą w oparciu o którą chce stworzyć całkowicie nową erę dla Ciemnej Strony Mocy.

Informacje dodatkowe o Darth Bane. Droga zagłady:

Darth Bane. Droga zagłady - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2015-12-17, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2015,
Książka przesycona...Ciemną Mocą. Świetnie się to czyta. Bohater posiadający wiele osobowości, wartka akcja. U mnie jest dziwnie ze Star Warsami. Bo o ile filmy mnie nie zachwyciły, to od tej książki nie mogłam się oderwać! Tak więc polecam zarówno fanom filmów, jak i początkującym, nie wtajemniczonym w świat przedstawiony na ekranie. Przeżyjecie niesamowitą przygodę :)
Avatar użytkownika - Tinger
Tinger
Przeczytane:2013-04-27, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki, Mam, Przeczytane,
Książkę zwędziłam z półki taty, który jest wielkim fanem Star Wars. Nie była zła, ale jakość nie za bardzo mi podeszła. Ogólnie postać Bane nie za bardzo mi się spodobała.
Avatar użytkownika - Vejne
Vejne
Przeczytane:2023-02-20, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek 2023,

Pierwsza powieść z cyklu opowiadającego o narodzinach Dartha Bane'a, Sitha, który wdrożył w życie działanie ,,zasady dwóch".

Bardzo ciekawa pozycja, pełna akcji i dylematów moralnych. Bohaterowie, których w powieści jest niemało, zostali przedstawieni w zróżnicowany sposób.

Język przystępny, dobrze opisujący wydarzenia i otoczenie. Autor przedstawia wydarzenia z wielu perspektyw, nie oceniając w sposób rzekomo obiektywny motywacji wykreowanych przez siebie postaci.

Na pewno sięgnę po drugi tom.

Avatar użytkownika - Zdzislaw4
Przeczytane:2015-04-15, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2015,
The Old Republic: Revan
Drew Karpyshyn0
Okładka ksiązki - The Old Republic: Revan

The Old Republic: Revan to opowieść osadzona w czasach tak zwanej Starej Republiki, która tym razem koncentruje się na postaci pogardzanego i samotnego...

Darth Bane: Dynastia zła
Drew Karpyshyn 0
Okładka ksiązki - Darth Bane: Dynastia zła

Darth Bane: Dynastia zła to druga książka Drew Karpyshyna ukazująca nam jak Darth Bane wprowadza w życie swoją Zasadę Dwóch, obserwując jak jego...