Decathexis

Data wydania: 2009
ISBN: 978-83-61725-14-5
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Decathexis
Decathexis oznacza ostateczne pogodzenie się z tym, że osoba, którą kochaliśmy, umarła i straciliśmy ją na zawsze. Decathexis to także tytuł nowej powieści grozy Łukasza Śmigla (autora Demonów & Muzykologii). Jest to pierwsza część planowanej przez Autora serii. Nowa książka miesza ze sobą brutalny horror w klimatach Clive’a Barkera, mroczny kryminał i powieść przygodową z gatunku płaszcza i szpady... W roku 1888, w świecie Kirkegaardu, religią panującą jest Śmierć, której podporządkowano każdy aspekt ludzkiego życia. Właśnie w takich realiach o sens istnienia walczą główni bohaterowie – młody tanatolog Jon Pendergast, człowiek o błyskotliwym umyśle i nieprzeciętnej wiedzy na temat zmarłych, oraz jego dobry przyjaciel, pierwszy szermierz królowej – Tancerz Śmierci, Danse Macabre. Bohaterowie starają się rozwiązać zagadkę zmarłych, którzy w niewyjaśniony sposób znikają z cmentarzy. Wiele wskazuje na to, że za mroczną tajemnicą stoi tajemniczy Kościół Morii i jego najwyższy kapłan Abaddon La Roche. Zanurz się w ponury świat Decathexis i dowiedz się, dlaczego trupy lepiej palić, a nie zakopywać w ziemi. Poznaj mroczną tajemnicę sprzed wieków i prastare zło, którego nie pokonają ani półtoraręczny miecz fechmistrza, ani muszkiety żołnierzy Czarnego Hufca. Nadchodzi Matka Śmierć i wkrótce wszyscy będziemy musieli przeżyć własne DECATHEXIS... Miło nam zdradzić, że równocześnie z książką powstaje komiks, którego akcja będzie rozgrywać się w świecie Decathexis. Pojawią się w nim również znani z książki bohaterowie. Na komiks składają się trzy etiudy, które rozwijają niektóre wątki książki i pokazują dokładnie świat powieści. Pierwsza etiuda, której fragmenty będzie można zobaczyć w sieci tuż przed premierą powieści "Decathexis", będzie opowiadała historię powstania i działania tajemniczego zakonu Tancerzy Śmierci. Komiks tworzą Agata Cholewa (grafika) oraz Jan Wieczorek (scenariusz).
Recenzja
MichalWieniec Linia koment
Na półkach:

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu pomyślał o śmierci. Wielu z nas było na cmentarzu, a niektórzy bywają tam nader często, nie tylko w Zaduszki. Ale czym jest owo osiedle zmarłych z granitowymi sarkofagami, wąskimi alejkami, z tu i ówdzie rosnącymi drzewami, jeśli nie odseparowaną bardzo często wysokim murem częścią większej metropolii? Jakoś tak się utarło w kulturze europejskiej, że ze zmarłymi nie chcemy mieć już wiele wspólnego, ukrywając ich szczelnie pod grubą warstwą ziemi, ponieważ w głębi serca pogodziliśmy się już z ich odejściem

kkiinnaa plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach:
Wygrałam tą książkę w konkursie, jednak takie motywy nie są moją mocną stroną. Nie bardzo lubię byc przerażąna :(
Nektrus plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 6, Na półkach: