Demoniczny Damianek, czyli mistrz kłopotów

Niektóre dzieci są nie tylko koszmarne. Mogą być wręcz demoniczne!

Zbiór sześciu komicznych opowiadań o wyjątkowo nieznośnym chłopcu - Damianku nazywanym Demonkiem, przywołuje skojarzenia z pewnym Karolkiem. Przypadki Damianka są jednak jeszcze bardziej nieprawdopodobne. Szkolne wpadki i przygody na pograniczu realizmu i fantazji, których bohaterem jest ten chłopiec o niezwykle złośliwym charakterku, prawdopodobnie wywołają u czytelników zaskoczenie, oburzenie, a na koniec... chęć sięgnięcia po kolejny tom!

UWAGA! Treści zawarte w niniejszej książce mogą pomieszać Ci w głowie! Jeżeli, mimo ostrzeżenia, decydujesz się na jej przeczytanie, czynisz to na własną odpowiedzialność. Autor

Informacje dodatkowe o Demoniczny Damianek, czyli mistrz kłopotów:

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2013-10-24
Kategoria: Dla młodzieży

Kup książkę Demoniczny Damianek, czyli mistrz kłopotów

Demoniczny Damianek, czyli mistrz kłopotów - opinie o książce

Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2016-07-24, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Bardzo lubię książki dla dzieci, uwielbiam szczególnie Mikołajka, który za każdym razem mnie śmieszy. Damianek trochę mnie rozczarował, zaledwie klika razy uśmiechnęłam się podczas lektury. Szału nie było, ale przyjemnie spędziłam czas z książką, chociaż wiele fragmentów było przesadzonych, np. gdy rodzice głównego bohatera czy sąsiedzi zakładali sprawy do sądu m.in. o to, że listonosz nie przynosił im gazet (to była sprawka Damianka) - miało być chyba zabawnie a nie wyszło, średni wzorzec dla młodych ludzi mimo wszystko.
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2015-03-10, Ocena: 5, Przeczytałam, dla dzieci,
Damianek zwany Demonkiem jest podobny do Koszmarnego Karolka. Różnica jest taka, że spotykają go czasem magiczne rzeczy w które nie może uwierzyć, np: maść na latanie, gadające sznurówki, czy święty Mikołaj. Pełna humoru i przygód bohatera wciągnie w was w książkę.
Avatar użytkownika - kasiulek17
kasiulek17
Przeczytane:2014-04-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Czytam regularnie w 2014 roku, Mam,
Nie sięgam po literaturę dziecięcą, gdyż nie mam ani takiej potrzeby ani dzieci, którym mogłabym je czytać. Jednak jak wspominam czasy dziecięce, to literatura tego gatunku kojarzy mi się z ciekawymi historiami dzieciaków, pełnymi humoru i nieprzewidywalnych zwrotów akcji. A przede wszystkim pomysłowości głównych bohaterów. Gdy zobaczyłam zapowiedź wydawnictwa Skrzat, postanowiłam z czystej ciekawości po nią sięgnąć i przekonać się czy literatura dziecięca trzyma poziom sprzed wielu, wielu lat, kiedy to ja byłam dzieckiem, czy jednak coś się w tej kwestii zmieniło? Już sam tytuł Demoniczny Damianek, czyli Mistrz Kłopotów mówi nam, o kim jest ta historia. Poznajemy dwunastoletniego chłopca - Damiana, który posiada milion pomysłów na minutę, na każde pytanie ma odpowiedź, poznaje wielu niesamowitych ludzi. Jak sam o sobie mówi, nie jest ładnym chłopcem, i właśnie poprzez swoje zachowanie stara się, odwieść potencjalnego rozmówcę od swego wyglądu; kiedy widzę w lustrze swoją bladą twarz, podkrążone oczy i nierówne ostre zęby, nie mogę wyjść z podziwu jak ta cała genetyka może być w ogóle uznawana za naukę. Damianek vel Demonek mieszka razem z rodzicami i siostrą bliźniaczką Krystyną, oraz psem Parmezanem. A od czasu do czasu do domu wraca ich starszy brat, student - Jerzy. Chłopiec jest bardzo mądrym i ciekawym świata młodym człowiekiem, który gdy nie potrafi wytłumaczyć sobie jakiegoś wyrażenia często sięga po encyklopedie i słowniki. Damianek jak na chłopca przystało ma mnóstwo przeróżnych pomysłów i przygód, nie rzadko są to dość niebezpieczne sytuacje, z których chłopak o dziwo wychodzi bez szwanku. Damianek, jako inteligentny chłopiec prowadzi wiele interesów; sprzedaje księżniczkę zaklętą w guzik, stara się o pracę w OPEC oraz najważniejsze jego zadanie - staje się managerem swojej siostry. Mariusz Niemycki, autor powieści dla dzieci i młodzieży. Pisarz współpracujący z wieloma wydawnictwami, m.in. wydawnictwem Iwanowski z Płocka, warszawskimi WSiP i Żak. Obecnie przede wszystkim z wydawnictwem Skrzat z Krakowa. Dotychczas ukazały się m.in. Kraina Obi-Boków, Bohater Obi-Boków, Ptak, Cyna i pies sąsiadów, Zuzia i skarby katedry, Wielki kudłaty łobuz. Ponadto wydał około 30 bajek dla młodszych dzieci prozą, wierszem i prozą rymowaną. Jest także autorem licznych słuchowisk dla dzieci emitowanych na antenie Radia BIS. Demoniczny Damianek, czyli Mistrz Kłopotów to bardzo ciekawa i wciągająca lektura. Pierwszy raz spotkałam się z prozą autora, ale wiem, że potrafi on umiejętnie władać piórem na tyle interesująco, aby zatrzymać przy lekturze zarówno młodego czytelnika jak i dorosłego. Wartka, pełna różnych zwrotów akcji fabuła, mnóstwo humoru, który powoduje uśmiech a nie rzadko i niepohamowane parsknięcie śmiechem nawet przez tego starszego czytelnika. Autor mający już spore doświadczenie porusza się w literaturze dziecięcej bardzo sprawnie, co tylko wychodzi na plus. Jak wiadomo literatura ta jest wymagająca, bo i dzieci nie można oszukać. Należy ,,sprzedać" im ciekawe, pełne przygód historie pisane prostym, przystępnym dla takiego czytelnika językiem. Dzieci mają dużą wyobraźnię i jak się okazuje tej wyobraźni nie brakuje również Mariuszowi Niemyckiemu. Bo któż by pomyślał o rozmawiających sznurówkach, które jak się później okazuje są magicznymi, wysłaniu ciężarówki w kosmos czy nad wyraz ciekawej konwersacji z utopcem. Książkę, która ma około dwustu siedemdziesięciu stron, czyta się dość szybko i płynnie. Wydawnictwo postarało się o adekwatną dla młodego czytelnika wielkość czcionki, oraz o dziwo o czarno-białe rysunki, które bardzo dobrze obrazują konkretne przygody spotykające chłopca. Strony są trochę grubsze niż w standardowych książkach, dzięki czemu nie ma problemu z ich odwracaniem. Również okładka zachęca do sięgnięcia po lekturę, a jej twarda obwoluta powoduje, że książka może służyć wiele lat. O dziwo bardzo miło wspominam spotkaniem z Demonkiem, nie spodziewałam się, że jego przygody tak mnie wciągną. Cieszę się z jednego - mam drugą część przygód Damianka na półce, po którą nie zawaham się sięgnąć.
Strach to za mało, czyli grubsza afera
Mariusz Niemycki0
Okładka ksiązki - Strach to za mało, czyli grubsza afera

Wakacje w Bukowej Górze dobiegają końca, ale na piątkę nierozłącznych przyjaciół czeka kolejna porcja przygód. Okazuje się, że w tajemniczych okolicznościach...

Święty Mikołaj na dobry sen
Mariusz Niemycki 0
Okładka ksiązki - Święty Mikołaj na dobry sen

Gdy świat za oknem puszek wyściela, a magię świąt każde serduszko mieści, wigilijna gwiazdka snuje swoje opowieści. Skrzyp, skrzyp - łóżko zaskrzypiało...