Opis ksiązki
Kup Teraz

Demony. Pokusa

Ocena ( 6 osób )
3.0
Wydawnictwo: Dolnośląskie
Data wydania: 2011-09-21
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788324591381
Liczba stron: 368
Dodał/a książkę:szulikmonia
Gdybyś musiała wybrać pomiędzy Niebem a Piekłem, co byś wybrała? ? Jesteś pewna? Frannie Cavanaugh to porządna dziewczyna, choć nie bez skazy. Zawsze trzymała wszystkich na dystans? nawet najbliższych przyjaciół? i wydaje się, że ostatni rok w liceum będzie taki sam? do chwili, gdy do jej klasy trafia Luc Cain.

Nikt nie wie, skąd pochodzi nowy uczeń, ale Frannie najwyraźniej coś do niego przyciąga. Nie wie, niestety, że jego mocodawcami są siły piekielne, i że ona sama posiada wyjątkowe umiejętności, które władcę Piekła przyprawiają o dreszcz podniecenia. Luc ma za zadanie przywieść ją do grzechu, a jest niesamowitym przystojniakiem. Niefortunnie dla Luca, Niebiosa mają inne plany. Anioł Gabe za wszelką cenę będzie się starał popsuć Lucowi szyki. Niebawem się okazuje, że walczą nie tylko o duszę dziewczyny. Jeśli jednak Luc przegra, wszyscy będą musieli zapłacić piekielnie wysoką cenę. Pierwszy tom cyklu.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
gemmabe plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-08-25, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,
Wróciłam do książki, by wreszcie móc przeczytać drugą część. Przypomniało mi się jak dobra lektura to jest. Niepozorna okładka a środek taki... fascynujący? Walka między Piekłem a Niebem od początku do końca z nieprzewidywalnym zakończeniem. Luc czy Gabe, Luc czy Gabe. W sumie nie opowiadałam się konkretnie za jedną ze stron. Trójkątów też nie przewidywałam. Wyszło jak wyszło. Chyba dobrze.
Frannie- ciekawa postać. Niby zła a jednak dobra, czy może niby dobra a jednak zła? Jej historia trzyma w napięciu, jej osoba nie denerwuje. Wszystko na swoim miejscu. Transformacja Luca- genialna. Ale trochę przewidywalna. Oczywistym było, że jak Frannie wybierze jego, to jakoś będą musieli być razem.
Krótko to polecam. Biorę się za następną część. (Nareszcie!)
Juliette plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-11-09, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,Przeczytane,
Ta książka jest po prostu kiepska. Bohaterką jest naiwna dziewczyna, która marzy tylko o tym by mieć przystojnego chłopaka. Od dawna żaden się nią nie interesował, jednak naraz pojawia się dwóch, a ona oczywiście staje przed dylematem, którego z nich wybrać. Jeden z nich, jak zwykle, jest tym dobrym, a drugi tym złym (na koniec ten układ trochę się zmienia, ale niesmak pozostaje). Książka choć wciąga, nie należy do porywających. Postacie są bezbarwne i nudne, tak samo zresztą jak fabuła powieści. Myślę, że to książka dla młodszych nastolatek, bo te starsze raczej nie odnajdą w niej nic ciekawego.
szulikmonia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-05-08, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
„Demony – Pokusa” to debiut Lisy Desrochers. Autorka z wykształcenia jest doktorem fizykoterapii, lecz zainspirowana swoją córka postanowiła zostać pisarką. Muszę przyznać, że bardzo dobrze zdobiła.


Frannie ma siedemnaście lat i chodzi do ostatniej klasy liceum. Jej spokojne życie zostaje zakłócone, kiedy w szkole pojawia się mroczny, przystojny i demoniczny Luc Cain oraz spokojny i niebiański Gabe. Świat dziewczyny zostaje wywrócone do góry nogami, a chłopcy rozpoczynają pasjonujący bój o jej duszę. Frannie nie ułatwiają uczucia, które żywi do Luca oraz rodzice, którzy darzą go niechęcia.


Autorka wprowadziła narracje pierwszoosobową prowadzoną z perspektywy głównej bohaterki i Luca. Jest to dobre rozwiązanie i od samego początku fabuła została dość jasno nakreślona. Czytelnik nie zastanawia się, kim jest ten cały, tajemniczy chłopak. Wiemy, że jest demonem a dzięki relacji Luca- Lucyfera, możemy oglądać jego postępowanie i zmieniający charakter. Jestem zadowolona ze sposobu, w jaki Autorka go wykreowała. Przypał mi do gustu, pomimo, że na początku zachowywał się źle. Co do drugiej męskiej postaci w tej książce, mam mieszane uczucia. Lubię Gabe i jest naprawdę sympatyczny, lecz moja słabość do demona jest większa.


Frannie, to kolejna bohaterka z cudownymi zdolnościami. Jakimi? nie zdradzę. Musicie przeczytać, aby się dowiedzieć. Z pewnością jej zachowanie, zdenerwuje niejednego czytelnika. Mnie wiele razy działała na nerwy. Miotana między uczuciami do Anioła jak i Demona, wielokrotnie spotykała się raz z jednym a raz z drugim. Po głębszym zastanowieniu, doszłam do wniosku, że jej niezdecydowanie spowodowanie jest zachowaniem chłopców. Naciskali na nią, a takie coś wpłynęło na dziewczynę.


Język młodzieżowy i przystępny, czyta się szybka. Może wydawać się, że „Demony” to utwór schematyczny, po części tak jest, lecz osobiście lubię książki w takim klimacie. Obecnie literatura fantastyczna i paranormalna jest przerobiona w prawie wszystkich tematach. Ciężko znaleźć coś oryginalnego, dlatego wybieram książki, które pomimo swojej powtarzalności wybijają się akcją i dynamicznymi bohaterami. A w tej książce ich nie brakuje.


Wielokrotne powtórzenia troszkę mnie znużyły i całe szczęście, że występowały one na początku. Akcja rozwija się bardzo szybko, usiana częstymi potyczkami z wysłannikami piekła. Dzięki temu czytałam lekturę z wielki zainteresowaniem.


„Demony” to książka w szczególności dla nastolatków i ucieszy was fakt, że namiętnych scen w niej nie brak. Akcja porywa czytelnika w walkę nie tylko o duszę, ale i miłość.


Polecam 4+/6
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Barso Linia koment
Przeczytane:2015-03-26, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,26 książek 2015,
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
NataliaLena Linia koment
Przeczytane:2011-12-06, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,
BlueRose Linia koment
Przeczytane:2014-02-05, Ocena: 1, Na półkach: Przeczytałem,2012,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów