Derek

On świadomie zrezygnował z kariery w wielkim mieście, by zająć się tym, co stanowiło jego pasję. Ją los zmusił, by powróciła do rodzinnego miasteczka. Ich spotkaniom od początku towarzyszyła erotyczna aura, choć rozsądek nakazywał Teak trzymać się od tego mężczyzny z daleka. A tymczasem musieli współpracować... Harlequin Enterprises, 1994

Informacje dodatkowe o Derek:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 1994 (data przybliżona)

Kup książkę Derek

Derek - opinie o książce

Avatar użytkownika -

Przeczytane:2021-09-19, Mam, 12 książek 2021,

„Derek” to drugi Harlequin, jaki czytałam w swoim życiu. Po zauroczeniu pierwszą czytaną przeze mnie książką (Dolina serca), wyruszyłam na poszukiwania Harlequinów i nabyłam sześć kolejnych w zamian za czekoladę! Mówię Wam, to był interes życia :)

Okładka mnie zaintrygowała, ponieważ pierwszy raz widziałam Harlequina z wizerunkiem nie pary, a samego mężczyzny, ale wnętrze książki w żaden sposób nie odbiegało od ogólnego, romantycznego założenia powieści.

Fabuła jest bardzo lekka, intrygująca, choć zarazem pełna delikatnego napięcia erotycznego.

Główna bohaterka – Teak jest rozsądna, gotowa do poświęceń, twardo stąpa po ziemi. Jako przedstawicielka niższej klasy społecznej, wszystko, co uzyskała, zrobiła dzięki własnej sile, determinacji i uporowi. Nie boi się wyzwań i wie czego chce, dlatego gdy w jej życiu pojawia się (ponownie) Derek, potrafi zapanować nad emocjami i rozszalałym umysłem.

Główny bohater – Derek to człowiek, który wszystko miał podane „na tacy”, pozostawiony był „samopas” bez kontroli rodzicielskiej, przez co trochę pogubił się w życiu, ale na szczęście dość szybko wrócił na tory pociągu do Osobistego Szczęścia ;) Od dziecka zaznajomiony z „łatwym” pieniądzem, samodzielnie i świadomie odrzucił wygodę, na rzecz ciężkiej pracy i zarabiania pieniędzy własnymi rękami, zgodnie z głosem serca i pasją.

Choć Teak i Derek znali się w swoich młodzieńczych latach, ich uczucie rozpaliło się prawdziwie w dniu, gdy Derek postanowił zostawić swoją łódź na czas zimy w hangarze, który przejęła po zmarłym ojcu Teak. Wtedy mężczyznę absolutnie trafiła strzała amora, co z kolei mnie rozczuliło.

W książce podobały mi się zawarte emocje, siła, poświęcenie i oddanie bohaterów, co poruszyło moje serce. Mój umysł natomiast był wdzięczny za lekkość utworu. Osobiście uważam, że harlequiny są idealną propozycją dla wszystkich osób, które lubią w książkach uczucia, ale też prostotę i lekkość. Książki te świetnie wpasowują się w letnie lub jesienne wieczory i nie obciążają emocjonalnie :)

Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2013-06-16, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 (190) książek w 2013, Mam, Romanse,
Spotykają się po latach w rodzinnym miasteczku. Teak zajęła się firmą po śmierci ojca, Derek, syn bogatego biznesmena chce nawiązać z nią współpracę. Fabuła nudna i przewidywalna.Czytywałam zdecydowanie lepsze Harlequiny.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2013-05-01, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam, ROK 2013 PONAD WYZWANIE,
Typowy harlekin. On bogacz nagle zapragnął popracować fizycznie, ona zmuszona przez sytuację musiała wrócić do małej miejscowości by poprowadzić interes ojca, choć pragnie powrotu do wielkiego miasta. Spotykają się i zakochują w sobie.
Wytchnienie
Leslie Davis Guccione0
Okładka ksiązki - Wytchnienie

Czy kochać naprawdę można tylko raz w życiu? Czy miłość do zmarłej żony może do tego stopnia przesłonić świat, że nie widzi się nawet cierpienia najbliższych...

Czarujący uwodziciel
Leslie Davis Guccione0
Okładka ksiązki - Czarujący uwodziciel

Kay mimo niespełna trzydziestu lat zdążyła już poznać smak zdrady i upokorzenia. Stanowisko instruktorki szkolenia w ekskluzywnym klubie żeglarskim i zajęcia...

Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;