Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych cz. 1

Wydawnictwo: Skrzat
Data wydania: 2014-06-19
ISBN: 978-83-7915-086-1
Dodał/a książkę:biedro_nka
Czy znasz już detektywa Łodygę? Jest on specjalistą w swojej dziedzinie i umie rozwiązać każdą, nawet najtrudniejszą, zagadkę! I Ty obudź w sobie detektywistyczną pasję! Naprawdę warto! W środku znajdziesz kolorowe naklejki, zagadki oraz karty memo. Z pomocą dorosłego opiekuna wytnij karty, które znajdują się na tylnym skrzydełku. Kolejnych szukaj w następnych książkach serii. Zbierz kolekcję 16 kart i ćwicz swoją pamięć z detektywem Łodygą! „Detektyw Łodyga na tropie zagadek przyrodniczych” to seria oparta na edukacyjnym programie „Detektyw Łodyga” wyprodukowanym przez stację MiniMini+. Celem serii jest wzmacnianie w dzieciach świadomych postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy z zakresu ochrony środowiska naturalnego. Zostały w niej poruszone takie zagadnienia jak recykling, dbanie o zwierzęta domowe, oszczędzanie wody i energii oraz ocieplanie klimatu.
biedro_nka plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-06-10, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2016,Wyzwanie - książki dla dzieci 2016,
Wydawało mi się, że jest to historyjka dla starszych dzieci niż moja czterolatka. Okazało się jednak, że cała opowieść bardzo wciągnęła córkę. Odnalazła tam swoją imienniczkę - może i stąd wzrosło jej zainteresowanie.
Książeczka jest bardzo ciekawa i pouczająca. Tytułowy detektyw uczy dzieci jak oszczędzać energię, jakie zagrożenia niesie prąd, jak opiekować się zwierzętami oraz podsuwa pomysł... jak dać torebce foliowej drugie życie.