Opis ksiązki
Kup Teraz

Detektyw Rutkowski. Prawdziwa historia

Ocena ( 1 osoba )
6.0
Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-10-21
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 978-83-246-7929-4
Liczba stron: 272
Dodał/a książkę:izabela81
Człowiek-legenda polskiej kryminalistyki odtajniony! Rutkowski - to nazwisko budzi kontrowersje. Najbardziej rozpoznawalny z detektywów wciąż wywołuje skrajne emocje wśród milionów Polaków. To człowiek wyrazisty, bezkompromisowy, odważny i lubiący ryzyko. Kocha rozgłos i kobiety. Bryluje w mediach jak ryba w wodzie, mimo ich nieustającej krytyki. Jaki naprawdę jest Krzysztof Rutkowski? Która część jego medialnego wizerunku jest prawdą, a która kreacją? Książka jest owocem długich godzin szczerych rozmów, które autor odbył z najsłynniejszym polskim detektywem. Poznaj środowisko, w którym dojrzewał. Przeczytaj o akcjach, które przyniosły mu sławę, pieniądze i wdzięczność setek osób. Zajrzyj za kulisy jego najgłośniejszych spraw, o których dotąd nigdy nie mówił tak otwarcie. W słowniczku polsko-rutkowskim znajdziesz kultowe już zwroty, którymi detektyw posługuje się na co dzień. Chcesz się dowiedzieć, dlaczego lepiej być kozakiem niż leszczem, do czego służy kwadrat, skąd w domu Rutkowskiego wzięły się pozłacane krzesła i z czego składa się Zestaw Rutkowskiego? Przeczytaj historię niezniszczalnego Detektywa Rutkowskiego i jej nieznane fakty!
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
izabela81 plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
Krzysztof Rutkowski wzbudza skrajne emocje. Jedni są pod wrażeniem jego umiejętności i sposobu działania, inni nazywają go mitomanem, za którym nie stoi nic prócz dobrego PR. Sama mam mieszane odczucia co do osoby Rutkowskiego. To człowiek bezkompromisowy, odważny, lubiący ryzyko, który kocha media, kobiety i sławę (przez niektórych nazywany "lansiarzem"). Mi podoba się, że otwarcie mówi, że lubi blask fleszy, blichtr i sławę. Nie każdy ze znanych osób potrafi się do tego przyznać. Z pewnością nie jest to postać bezbarwna.

Jest to książka napisana w formie wywiadu. Rutkowski wspomina podwórkowe zabawy w milicjantów i złodziei, pierwsze (i ostatnie) lanie od rodziców, pierwsze miłości i wielką karierę. Wspomina swój 9-miesięczny pobyt w areszcie, to jak został posłem, czy liczne związki z kobietami. Nie zabrakło również fragmentów dotyczących Madzi z Sosnowca jak i afery paliwowej.

Na końcu został zamieszczony słowniczek polsko-rutkowski, w którym detektyw udziela rad na takie tematy jak: gdzie nie chować pieniędzy, bezpieczeństwo w Internecie, minimalizacja ryzyka kradzieży samochodu, bankomaty czy jak ustrzec dom przed włamaniem i kradzieżą. Znajdziemy w nim kultowe już zwroty, którymi posługuje się na co dzień Rutkowski, np. "bomba, gleba, pozamiatane" (tak krzyczy przed nerwowymi zadaniami), "a jak!" (tego sformułowania podobno używa średnio raz na pól godziny). Dowiemy się z niego np. dlaczego lepiej być kozakiem niż leszczem, do czego służy kwadrat lub z czego składa się Zestaw Rutkowskiego. Jest to zarówno ciekawe, jak i czasami zabawne. Całość dopełniają liczne zdjęcia.

Co z jego medialnego wizerunku jest prawdą, a co kreacją? Trzeba przeczytać i przekonać się samemu. Na pewno obok jego historii nie można przejść obojętnie. Książkę czyta się z zapartym tchem. I to bez względu na to czy lubimy Rutkowskiego czy wręcz przeciwnie.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów