Igrzyska

Tom 2 cyklu Private London

Przygotowania do igrzysk olimpijskich, Londyn, rok 2012. Sir Denton Marshall, członek komitetu organizacyjnego, ginie z rąk mordercy podpisującego się pseudonimem Kronos. Niedługo potem dziennikarka działu sportowego dziennika ,,The Sun", Karen Pope, otrzymuje list od zabójcy. Kronos twierdzi, że Marshall dopuścił się machinacji, poprzez które sprzeniewierzył się starożytnym ideałom. Wkrótce ofiarami szaleńca padają kolejne osoby... Śledztwo z ramienia Private International, agencji dbającej o ochronę igrzysk, prowadzi Peter Knight, owdowiały ojciec dwojga dzieci. Sprawa ma dla niego wymiar osobisty - sir Denton był narzeczonym jego matki. Wraz z innymi pracownikami agencji Peter rusza tropem mordercy. Jednak Kronos nie działa sam. Do pomocy zwerbował trzy Furie, pozbawione zahamowań kobiety o mrocznej przeszłości. Giną sportowcy, trenerzy i działacze - olimpiada jest zagrożona. Jedyną osobą, która może stanąć na drodze psychopatycznej grupy krzewicieli starożytnych ideałów jest Peter Knight i dlatego właśnie Furie biorą go na cel...

Informacje dodatkowe o Igrzyska:

Igrzyska - opinie o książce

Avatar użytkownika - djas
djas
Przeczytane:2017-01-24, Ocena: 6, Przeczytałem, 52 książki 2017, Mam,
Bardzo fajna pozycja. Niezwykle dynamiczna i pełna akcji. Ciekawy temat z igrzyskami olimpijskimi w Londynie w tle. Dobrze się czyta, fajni bohaterowie, polecam!!! No i te niezwykle krótkie rozdziały Pattersona - to też pcha czytelnika do przodu, bo przecież skoro takie krótkie, to jeszcze jeden mały można przeczytać przed odłożeniem książki - no i w zasadzie czyta się ich wiele :)
Avatar użytkownika - patsi
patsi
Przeczytane:2015-05-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek - 2015, Mam,
Typowa książka Pattersona. Ciągłe zwroty akcji, dynamika- nie jest łatwo odciągnąć się od czytania. Plusem są bardzo krótkie rozdziały - czytanie jeszcze jednego i jeszcze jednego aż jesteśmy na końcu książki i czas na wielki finał, który jak zwykle jest zaskoczeniem.
Avatar użytkownika - dayna15
dayna15
Przeczytane:2015-07-29, Ocena: 6, Przeczytałam, z_52 książki 2015 (181),
"Detektywi z Private: Igrzyska" prezentują wszystko, co charakterystyczne w twórczości Pattersona: niedługie rozdziały, wartką akcję, wciągające śledztwo i wyjątkowe postacie. Akcja toczy się w Londynie w 2012 roku podczas Igrzysk Olimpijskich. Członek komitetu ds. organizacji igrzysk zostaje zamordowany, a jego ciało pozbawione jest głowy. Z ramienia londyńskiej filii agencji Private śledztwo prowadzi Peter Knight, wdowiec, samotnie wychowujący prawie 3-letnie, demoniczne bliźnięta. Młoda dziennikarka z "The Sun" otrzymuje listy od seryjnego mordercy, który nazywa siebie Kronosem i tłumaczy motywy swoich zbrodni, a towarzyszą mu trzy Furie. Kronos chce oczyścić igrzyska i przywrócić im dawną, starożytną świetność, wyplenić korupcję, dopingi i niezdrową rywalizację. Wydaje się być zwolennikiem zasad, wszystko ma skrupulatnie zaplanowane i krok po kroku realizuje swój makabryczny plan zemsty. "Igrzyska" biją na głowę pierwszy tom, może to ta otoczka Igrzysk Olimpijskich, ukazanie sportowców jako ludzi, nie maszyny skupione na celu. Czyta się fenomenalnie, ciągle coś się dzieje. Kronos stworzył sobie perfekcyjne alter ego, a na seryjnego mordercę typowałam kogoś zupełnie innego. Do tego sceny z udziałem dzieci Knighta rozśmieszały mnie do łez. Mam nadzieję, że wydawnictwo Albatros wyda kolejne tomy z tej serii, bo seria Private obecnie bardziej mnie wciąga niż Cross i Kobiecy Klub Zbrodni.
Avatar użytkownika - katooola
katooola