Detoks cukrowy. Jak stracić na wadze, dobrze się czuć i młodziej wyglądać

Ocena ( 1 osoba )
4.0
Wydawnictwo: Bukowy Las
Data wydania: 2015-01-30
Kategoria: Medycyna i zdrowie
Dodał/a książkę:elibri

ODSTAW CUKIER i OCZYŚĆ ORGANIZM W 3 DNI

Zerwij z uzależnieniem od cukru dzięki sprawdzonemu programowi detoksu

Cukier niszczy zdrowie - to zostało dowiedzione naukowo. Poza tym znacząco nas postarza: jest odpowiedzialny za suchą skórę, zmarszczki i koszmar młodzieńczych lat - wypryski.

Dietetyczka Brooke Alpert oraz dermatolożka Patricia Farris połączyły siły, by stworzyć rewolucyjny program eliminujący cukier z diety i przywracający skórze zdrowy, młodzieńczy wygląd. Opracowały program detoksu, który powstrzyma apetyt na cukier i ułatwi wykluczenie pokarmów odpowiedzialnych za tycie, zmęczenie oraz przedwczesne starzenie się. Szkodliwy dla zdrowia cukier autorki zastępują składnikami dodającymi energii, pomagającymi zrzucić zbędne kilogramy i odzyskać młody wygląd. To kompleksowe podejście do odżywiania i pielęgnacji skóry sprawi, że poczujesz się i będziesz wyglądać olśniewająco.

• Trzydniowy plan odstawienia cukru i oczyszczenia organizmu
  • Miesięczny plan posiłków
  • Lista zakupów oraz 50 przepisów
  • Strategia zwalczania niezdrowych zachcianek oraz jadania poza domem
  • Lista najlepszych produktów i potraw sprzyjających młodzieńczej, pełnej blasku cerze
  • Propozycja najlepszych naturalnych produktów służących zdrowiu skóry

,,To, co jesz, przesądza o tym, czy pięknie wyglądasz. Dzięki temu łatwemu do przestrzegania i skutecznemu programowi każdy może poczuć się i wyglądać fantastycznie". Jacqui Stafford, The Wow Factor

sw3112 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-02-01, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
Zgadza się. Cztery "białe śmierci": cukier, mleko, mąka i sól niszczą nam zdrowie i urodę.
Mleko ssaki tolerują bez zarzutu w niemowlęctwie. Później, a szczególnie w podeszłym wieku jest z tym różnie. Na szczęście dostępne jest mleko z obniżoną zawartością laktozy i kto nie lubi, nie musi się katować kozim czy sojowym napojem.
Najlepsze mąki to te pełnoziarniste, orkiszowe, kukurydziane. Co prawda "głodny myśli o chlebie", a biedny tęskni za chrupiącą, pachnącą kromką (pajdą, skibką). Jak zwał tak zwał:) Ale to dieta bezglutenowa jest coraz popularniejsza.Nie tylko chorzy na celiakię i nie tolerujący glutenu, dostrzegają jej zbawienny wpływ na organizm. I chociaż trudno oprzeć się pysznym pierogom, krokietom czy kopytkom, warto podjąć wyzwanie.
Nadużywanie soli grozi poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi (zatrzymywanie wody w organizmie, otyłość, nadwaga, zwiększone ryzyko wystąpienia zawałów i udarów). Tu ciekawostka: w polskich szpitalach (przynajmniej niektórych) to właśnie chorych po udarach "leczą" kroplówkami z NaCl, o potasie nie ma mowy lub tylko na marginesie. Taka terapia kończy się dramatycznie. Ale cicho sza, nie można pisać prawdy:)
I wreszcie cukier, o którym z erudycją i humorem piszą autorzy książki. Detoks obowiązkowy i to "holistyczny". Konieczna jest rozwaga i cierpliwe, konsekwentne dbanie o zdrowie, bo jego utrata to poważny problem (patrz wyżej).
"Cukier krzepi" - to wyjątkowo mylny frazes, dlatego zamiast badać zawartość cukru w cukrze (ktoś z artyzmem robił to przed nami:)), lepiej skupić się na wartościach odżywczych spożywanych produktów, zbilansowaniu diety i detoksie żywieniowym. Nie tym wyniszczającym, radykalnym, ale takim o którym czytamy właśnie w przystępnie i ciekawie napisanym poradniku.
andr Linia koment
Mariita Linia koment