Opis ksiązki
Kup Teraz

Dewey. Wielki kot w małym mieście

Ocena ( 2 osoby )
5.0
Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2008-08-21
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-240-1012-7
Liczba stron: 280
Dodał/a książkę:agnik66
Gdy pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki w Spencer znajdzie w skrzyni na książki małego rudego kotka, życie całego miasteczka zmieni się na zawsze. Dewey - bo takie otrzyma imię - okaże się darem, który sprawi, że nadzieja stanie się udziałem nie tylko Vicki, ale też mieszkańców Iowa zagrożonych bezrobociem i zapomnieniem. Ta autentyczna opowieść to nie tylko dzieje niezwykłego kota, który podbił serca Amerykanów, ale też poruszająca historia ludzi i ich codziennych problemów.
szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Elina44 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015 ,
Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika kotów.
Książka oparta na faktach, ilustrowana zdjęciami, bardzo wygodnie się czyta.
Pełna wszelkich emocji (które towarzyszą także czytelnikowi ), wydarzeń śmiesznych jak i smutnych. To historia kota przygarniętego przez kierowniczkę biblioteki w małej miejscowości w stanie Iowa. Książka opisuje przygody kota, historie ludzi tam mieszkający oraz duży wpływ Deweya na gości biblioteki i nie tylko.
agnik66 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-25, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2013,
Podczas ostatniej wizyty w bibliotece na półce zauważyłam książkę właśnie o Deweyu. Sama nie wiem, dlaczego zabrałam ją do domu, bo kociarą na pewno nie jestem. Myślę, że przekonał mnie opis z okładki i sama okładka oraz fakt, że historia wydarzyła się na prawdę.

W najzimniejszy dzień w roku, w metalowej skrzyni znaleziony został mały, bezbronny kot. Dyrektorka biblioteki w Spencer - Vicki Myron postanawia zaopiekować się zwierzakiem. Dewey na stałe zadomawia się w bibliotece.

Historia wydaje się dosyć błaha, prosta, ale to tylko pozory. To tak naprawdę bardzo ciepła i wzruszająca książka. Oprócz losów Deweya mamy okazję poznać życie jego opiekunki - Vicky Myron. Nie ukrywam, że kilka razy łzy się na mojej twarzy pojawiły. Dla wielbicieli kotów to książka obowiązkowa. Być może Wasz pupil ma coś wspólnego z Deweyem.
Ta książka zmieniła znacząco moje patrzenie na koty, bo zwierzęta te wydawały mi się niewierne, kojarzyły z ciągłymi ucieczkami z domu i bezmyślnością. Po tej powieści moje myślenie zmieniło się.

Książka na pewno warta przeczytania, ale wydaje mi się, że kociarzom bardziej przypadnie do gustu, bo Dewey jest tak naprawdę głównym bohaterem i właściwie to wszystko skupia się na nim, a życie bibliotekarki, jej rodziny i innych mieszkańców to tylko tło.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Regalia Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów