Dewey. Wielki kot w małym mieście

Gdy pewnego zimowego poranka szefowa biblioteki w Spencer znajdzie w skrzyni na książki małego rudego kotka, życie całego miasteczka zmieni się na zawsze. Dewey - bo takie otrzyma imię - okaże się darem, który sprawi, że nadzieja stanie się udziałem nie tylko Vicki, ale też mieszkańców Iowa zagrożonych bezrobociem i zapomnieniem. Ta autentyczna opowieść to nie tylko dzieje niezwykłego kota, który podbił serca Amerykanów, ale też poruszająca historia ludzi i ich codziennych problemów.

Informacje dodatkowe o Dewey. Wielki kot w małym mieście :

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2008-08-21
ISBN: 978-83-240-1012-7

Kup książkę Dewey. Wielki kot w małym mieście

Dewey. Wielki kot w małym mieście - opinie o książce

Avatar użytkownika - iwona-w
iwona-w
Przeczytane:2017-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2017,
Niezwykły początek wielkiej przyjaźni cudownie ocalonego kota Deweya i jego opiekunek. Jego popularność wzrastała w zadziwiającym tempie, ponieważ Dewey zachowywał się nietuzinkowo. Pomagał, opiekował się, pozwalając też rozpieszczać się. Nawiązywał więzi a jednocześnie jak przystało na "prawdziwego kota" zachował swą niezależność.
Avatar użytkownika - Elina44
Elina44
Przeczytane:2015-09-14, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015 ,
Lektura obowiązkowa dla każdego miłośnika kotów. Książka oparta na faktach, ilustrowana zdjęciami, bardzo wygodnie się czyta. Pełna wszelkich emocji (które towarzyszą także czytelnikowi ), wydarzeń śmiesznych jak i smutnych. To historia kota przygarniętego przez kierowniczkę biblioteki w małej miejscowości w stanie Iowa. Książka opisuje przygody kota, historie ludzi tam mieszkający oraz duży wpływ Deweya na gości biblioteki i nie tylko.
Avatar użytkownika - agnik66
agnik66
Przeczytane:2013-10-25, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Podczas ostatniej wizyty w bibliotece na półce zauważyłam książkę właśnie o Deweyu. Sama nie wiem, dlaczego zabrałam ją do domu, bo kociarą na pewno nie jestem. Myślę, że przekonał mnie opis z okładki i sama okładka oraz fakt, że historia wydarzyła się na prawdę. W najzimniejszy dzień w roku, w metalowej skrzyni znaleziony został mały, bezbronny kot. Dyrektorka biblioteki w Spencer - Vicki Myron postanawia zaopiekować się zwierzakiem. Dewey na stałe zadomawia się w bibliotece. Historia wydaje się dosyć błaha, prosta, ale to tylko pozory. To tak naprawdę bardzo ciepła i wzruszająca książka. Oprócz losów Deweya mamy okazję poznać życie jego opiekunki - Vicky Myron. Nie ukrywam, że kilka razy łzy się na mojej twarzy pojawiły. Dla wielbicieli kotów to książka obowiązkowa. Być może Wasz pupil ma coś wspólnego z Deweyem. Ta książka zmieniła znacząco moje patrzenie na koty, bo zwierzęta te wydawały mi się niewierne, kojarzyły z ciągłymi ucieczkami z domu i bezmyślnością. Po tej powieści moje myślenie zmieniło się. Książka na pewno warta przeczytania, ale wydaje mi się, że kociarzom bardziej przypadnie do gustu, bo Dewey jest tak naprawdę głównym bohaterem i właściwie to wszystko skupia się na nim, a życie bibliotekarki, jej rodziny i innych mieszkańców to tylko tło.
Avatar użytkownika - LifeOnMars
LifeOnMars
Przeczytane:2009-10-14, Ocena: 4, Przeczytałam, Książki XXI wieku,

Deweya zakupiłam i przeczytałam krótko po śmierci mojego ukochanego kota, Harrego. Kupiłam ją w Krakowie i czytałam w PKSie do domu, do Częstochowy. Cały czas których ze współpodróżnych odwracało się zobaczyć, kto i dlaczego tak płacze... Cudowna książka.

Avatar użytkownika - GwiezdneKroniki
GwiezdneKroniki