Opis ksiązki
Okładka - Diabelska ewolucja
Kup Teraz

Diabelska ewolucja

Ocena ( 6 osób )
4.2
Wydawnictwo: Muza
Data wydania: 2009-05-13
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 9788374956796
Liczba stron: 288
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Recenzja - Diabelska ewolucja

W niegościnnym zakątku upalnej doliny Suguty, zwanej Kotłem Diabła, w pachnącej solą i wiatrem północnej Kenii, międzynarodowa grupa naukowców poszukuje kości praczłowieka. Niespodziewanie trafia tu wybierająca się w zupełnie innym kierunku Lutka, której "małżonkiem" zostaje Cezary, tyleż bezczelny co uroczy genetyk. Po wielu sprzeczkach jednoczą jednak siły, by rozwikłać zagadkę śmierci obozowego kucharza i odnaleźć zaginioną w niejasnych okolicznościach kość gnykową sprzed 1,6 miliona lat!

Recenzja
mrowka Linia koment
Na półkach:

Marta Obuch coraz swobodniej porusza się w obrębie tworzonych przez siebie na potrzeby „kryminałków” fabuł i pomysłów. Dowodem na jej pisarski rozwój może być trzecia powieść, „Diabelska ewolucja”. Autorka opuszcza tym razem Katowice i znaczną część akcji umieszcza w Afryce. To ryzykowne posunięcie, ale najwyraźniej się opłaciło: książka zyskała dodatkowy smaczek, a specyficzne krajobrazy Czarnego Lądu ubarwiają przygody nowej bohaterki. Jest też – przypuszczalnie dzięki zmianie scenerii – wątek kryminalny bardziej wyostrzony, a partie sensacyjne należą do zdecydowanie mroczniejszych niż wtedy, gdy terenem działań postaci był Śląsk

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
monalizka plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-05-02, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2014,
,,Diabelska ewolucja" to komedia kryminalna rozgrywająca się na Czarnym Lądzie, gdzie wyprawiają się nasi bohaterowie: roztrzepana i ekscentryczna Lutka właścicielka tchórzofretki oraz pewny siebie i szczery do bólu Czarek. Między tą parą, jak łatwo się domyśleć, będzie iskrzyć- oryginalne i żywe dialogi gdy droczą się ze sobą, docinają sobie, dostarczą nam zabawnych chwil. Trafiają oni do obozu naukowców, którzy poszukują kości praczłowieka. Przygód i wrażeń, także nawet tych pełnych niebezpieczeństwa nie zabraknie- a to za sprawą sekty Mungiki, która otoczona nimbem tajemnicy oskarżona jest o przestępcze działania, w tym brutalne mordy. Fabułę także urozmaicają afrykańskie informacje- walki plemion, skarby ludności.

Jeśli macie ochotę na kryminał(ek) w komediowej otoczce w afrykańskiej scenerii to zapraszam do lektury. Całkiem dobra rozrywka.
jusia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2013,
Jak sama autorka twierdzi ta książka nie powstałaby gdyby nie jej zainteresowanie człowiekiem, a dokładnie nauką o powstaniu człowieka.
"Diabelska ewolucja" to doskonała komedia kryminalna.
Akcja- Afryka
Cel- odnalezienie kości praczłowieka.
Komedia- Lutka nasza bohaterka na skutek zabawnej pomyłki trafia do upalnego zakątka Suguty, a jest to zupełnie inny kierunek niż ten do którego zmierzała, przez pomyłkę również zostaje nazwana żoną bezczelnego genetyka Cezarego, którego nie cierpi, a przecież Lutka ma już męża, któremu chciała zrobić niespodziankę lecąc właśnie do niego.
Kryminał- skoro Lutka jest już w tym a nie w innym miejscu, drąc koty z Cezarym jest zmuszona rozwiązać zagadkę śmierci kucharza, odnaleźć zaginioną kość, która liczy sobie 1,6mln lat oraz zmierzyć się z tajemniczą sektą Mungiki, oraz zrobić wszystko aby przepowiednia pewnego starca nie sprawdziła się.
nasturia plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-09-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
http://ksiazkapolapkach.blox.pl/2013/04/Milosc-szkielet-i-spaghetti-Odrobina-falszerstwa.html
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
arbuzik_07 Linia koment
Przeczytane:2016-07-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
salemeczka Linia koment
Przeczytane:2015-11-23, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,52 książki - 2015,
Zetka_Siedlce Linia koment
Przeczytane:2015-02-23, Ocena: 3, Na półkach: Przeczytałem,52 książki 2015,Wypożyczone (2015),
Inka Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów