Okładka - Diagnostyka sprzętu komputerowego

Data wydania: 2006
Kategoria: Informatyczne
ISBN: 83-246-0319-0
Dodał/a książkę:Wojciech Polak
Nawet najbardziej niezawodny komputer czasem działa nieprawidłowo. Rozwiązanie nasuwające się jako pierwsze -- oddanie sprzętu do naprawy -- tylko pozornie jest najlepsze. Każdy serwis za zdiagnozowanie usterki wystawi rachunek, czasami dość słony. Może więc spróbować samodzielnie znaleźć przyczynę problemów i usunąć ją? Dzięki programom diagnostycznym zadanie to może wykonać także początkujący użytkownik komputera. Czytając książkę "Diagnostyka sprzętu komputerowego", nauczysz się korzystać z programów monitorujących pracę komputera oraz wykrywać i usuwać usterki. Dowiesz się, jak sprawdzić parametry systemu za pomocą programów SiSoft Sandra i Everest. Przeanalizujesz połączenia sieciowe i zabezpieczenia komputera, a także poznasz sposoby przywracania uszkodzonego systemu za pomocą płyt UBCD i EBCD. Testowanie systemu i kart graficznych Kontrola temperatury procesora i napięcia na płycie głównej Zmiana taktowania płyty głównej Testowanie połączeń sieciowych Tworzenie płyt UBCD i EBCD oraz korzystanie z nich Masz problem z komputerem? Rozwiąż go samodzielnie, a zaoszczędzisz sporo pieniędzy.