Opis ksiązki
Kup Teraz

Dlaczego nie poczekałaś ?

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-15
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788378396239
Liczba stron: 208
Dodał/a książkę:elibri

Odważna i pełna życiowej prawdy opowieść o tęsknocie za miłością i o więzi silniejszej niż śmierć.

Matka i córka. Dwa światy. Dwie drogi. Jedno życie. Córka uciekła z domu, kiedy miała szesnaście lat. Nienawidziła swojej matki, nigdy jej nie rozumiała. Postanowiła sama poradzić sobie w życiu. Jaką cenę musiała za to zapłacić?

Porządkując rodzinny dom po śmierci matki znajduje jej pamiętniki. Czyta i odkrywa zupełnie nieznaną sobie dziewczynę, potem kobietę. Nie wie jeszcze, że życie przygotowuje dla niej kolejne wyzwania, na które nie jest przygotowana. Czy będzie umiała lepiej niż matka przeżyć swoje życie? 

Wera Gorczyńska (ur. 1984) - pseudonim autorki pewnego bloga. Sporo w życiu przeszła, sporo zrozumiała, a teraz postanowiła o tym napisa

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
Willa871 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-10-16, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,26 2015,
Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z tego typu książką. Nie jest ona klasyczna. Jest napisana w formie blogu - dziennika, a nawet można powiedzieć dwóch dzienników: z punktu widzenia matki i córki.

Wera uciekła z domu gdy miała szesnaście lat. Nie darzyła miłością swojej matki, wręcz jej nienawidziła, nie rozumiała jej. Postanowiła sama radzić sobie w życiu, nieważne za jaką cenę, a ta cena czasami była zbyt wysoka. No bo jak młoda dziewczyna bez ukończonej szkoły może przeżyć w wielkim mieście? Możemy sobie tylko wyobrazić. Jednak mimo różnych przeżyć wyszła na ludzi: skończyła szkołę, ma pracę.

W rodzinne strony wraca tylko na pogrzeb matki. Porządkując jej rzeczy znajduje pamiętnik matki z młodości. Czytając go poznaje na nowo matką, takiej jakiej nie znała. Dopiero po lekturze dziennika udaje jej się zrozumieć matkę i kochać ją. Dziewczyna dopiero potem stała się dojrzała. Los szykuje także dla niej inne niespodzianki, ale nie będę więcej zdradzać, to trzeba przeczytać.

Jest to poruszająca książka o miłości, tęsknocie i więzi między matką a córką, która przychodzi zbyt późno, bo dopiero po śmierci. Historię czyta się lekko i jednym tchem, gorąco polecam. Żałowałam jednego: skończyła się zbyt szybko.
weronika56 plusminus Linia koment
Przeczytane:2013-10-07, Ocena: 6, Na półkach: Przeczytałem,Mam,
DLACZEGO NIE POCZEKAŁAŚ Wery Gorczyńskiej.
Znam tę książkę. Czytałam ją chyba ze cztery już razy. Skąd ją znam? Napisała ją moja dobra kumpela. Taka naprawdę pozytywnie zakręcona laska. Obyście wszystkie miały takie kumpele i wszyscy takich kumpli.
Ale wracam do książki. To jest zupełnie coś innego. jakby blog, a nawet dwa blogi, trzy czy cztery nawet, które ze sobą czatują, gadają, pogadują i uzupełniają się. Wkręca , bo jest jakby o mnie, o nas, o was. Jest tak blisko życia, jak wrażliwa skóra czy może nawet nerw na wierzchu. Zmienność stylu powoduje nasycenie zainteresowania. Dramaturgia opowieści meandruje pięknie i mocno intrygująco. Wszystko tam jest w tej powieści - nie powieści. To nawet chyba jakaś nowa forma narracji prozatorskiej, którą trudno mi nazwać, ale może Wy ją jakoś ochrzcicie. Piszę tę recenzję nie tylko z powodu, że moja kumpela, ale też - wierzcie mi - z powodu samego dzieła. Może nie jest to wyrafinowana literatura, ale na pewno literatura i to taka, że może i powinna czytać ją 14 latka razem z 34 letnią matką i 54 letnią babią.
Poniżej link do strony, gdzie można przeczytać fragment - zapraszam i proszę o dużą i pozytywną plotkę na temat tej książki. Wszędzie i wśród wszystkich. Dzięki, dzięki, dzięki...
http://www.proszynski.pl/Dlaczego_nie_poczekalas_-p-32208-.html
Weronika Tarczyńska
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Karmelek3 Linia koment
Przeczytane:2015-02-27, Ocena: 4, Na półkach: Przeczytałem,
jurata Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
glaadys Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Linia koment
Przeczytane:, Na półkach:
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dlaczego nie poczekałaś ? A oni wciąż mnie szukają
Manuela Moresco
Okładka - Dlaczego nie poczekałaś ? Pojedynek z diabłem
Kristina Ohlsson
Okładka - Dlaczego nie poczekałaś ? Klucz do wieży
Gilbert Adair
Okładka - Dlaczego nie poczekałaś ? Marzyciele
Gilbert Adair
Okładka - Dlaczego nie poczekałaś ? Zachłysnąć się tobą. Najpiękniejsze wiersze i piosenki
Konstanty Ildefons Gałczyński
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów