Dlaczego nie poczekałaś ?

Odważna i pełna życiowej prawdy opowieść o tęsknocie za miłością i o więzi silniejszej niż śmierć.

Matka i córka. Dwa światy. Dwie drogi. Jedno życie. Córka uciekła z domu, kiedy miała szesnaście lat. Nienawidziła swojej matki, nigdy jej nie rozumiała. Postanowiła sama poradzić sobie w życiu. Jaką cenę musiała za to zapłacić?

Porządkując rodzinny dom po śmierci matki znajduje jej pamiętniki. Czyta i odkrywa zupełnie nieznaną sobie dziewczynę, potem kobietę. Nie wie jeszcze, że życie przygotowuje dla niej kolejne wyzwania, na które nie jest przygotowana. Czy będzie umiała lepiej niż matka przeżyć swoje życie?

Wera Gorczyńska (ur. 1984) - pseudonim autorki pewnego bloga. Sporo w życiu przeszła, sporo zrozumiała, a teraz postanowiła o tym napisa

Informacje dodatkowe o Dlaczego nie poczekałaś ?:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-15

Kup książkę Dlaczego nie poczekałaś ?

Dlaczego nie poczekałaś ? - opinie o książce

Avatar użytkownika - Willa871
Willa871
Przeczytane:2015-10-16, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 2015,
Po raz pierwszy w życiu spotkałam się z tego typu książką. Nie jest ona klasyczna. Jest napisana w formie blogu - dziennika, a nawet można powiedzieć dwóch dzienników: z punktu widzenia matki i córki. Wera uciekła z domu gdy miała szesnaście lat. Nie darzyła miłością swojej matki, wręcz jej nienawidziła, nie rozumiała jej. Postanowiła sama radzić sobie w życiu, nieważne za jaką cenę, a ta cena czasami była zbyt wysoka. No bo jak młoda dziewczyna bez ukończonej szkoły może przeżyć w wielkim mieście? Możemy sobie tylko wyobrazić. Jednak mimo różnych przeżyć wyszła na ludzi: skończyła szkołę, ma pracę. W rodzinne strony wraca tylko na pogrzeb matki. Porządkując jej rzeczy znajduje pamiętnik matki z młodości. Czytając go poznaje na nowo matką, takiej jakiej nie znała. Dopiero po lekturze dziennika udaje jej się zrozumieć matkę i kochać ją. Dziewczyna dopiero potem stała się dojrzała. Los szykuje także dla niej inne niespodzianki, ale nie będę więcej zdradzać, to trzeba przeczytać. Jest to poruszająca książka o miłości, tęsknocie i więzi między matką a córką, która przychodzi zbyt późno, bo dopiero po śmierci. Historię czyta się lekko i jednym tchem, gorąco polecam. Żałowałam jednego: skończyła się zbyt szybko.
Avatar użytkownika - weronika56
weronika56
Przeczytane:2013-10-07, Ocena: 6, Przeczytałem, Mam,
DLACZEGO NIE POCZEKAŁAŚ Wery Gorczyńskiej. Znam tę książkę. Czytałam ją chyba ze cztery już razy. Skąd ją znam? Napisała ją moja dobra kumpela. Taka naprawdę pozytywnie zakręcona laska. Obyście wszystkie miały takie kumpele i wszyscy takich kumpli. Ale wracam do książki. To jest zupełnie coś innego. jakby blog, a nawet dwa blogi, trzy czy cztery nawet, które ze sobą czatują, gadają, pogadują i uzupełniają się. Wkręca , bo jest jakby o mnie, o nas, o was. Jest tak blisko życia, jak wrażliwa skóra czy może nawet nerw na wierzchu. Zmienność stylu powoduje nasycenie zainteresowania. Dramaturgia opowieści meandruje pięknie i mocno intrygująco. Wszystko tam jest w tej powieści - nie powieści. To nawet chyba jakaś nowa forma narracji prozatorskiej, którą trudno mi nazwać, ale może Wy ją jakoś ochrzcicie. Piszę tę recenzję nie tylko z powodu, że moja kumpela, ale też - wierzcie mi - z powodu samego dzieła. Może nie jest to wyrafinowana literatura, ale na pewno literatura i to taka, że może i powinna czytać ją 14 latka razem z 34 letnią matką i 54 letnią babią. Poniżej link do strony, gdzie można przeczytać fragment - zapraszam i proszę o dużą i pozytywną plotkę na temat tej książki. Wszędzie i wśród wszystkich. Dzięki, dzięki, dzięki... http://www.proszynski.pl/Dlaczego_nie_poczekalas_-p-32208-.html Weronika Tarczyńska
Avatar użytkownika - 22200116Zp
22200116Zp