Opis ksiązki
Kup Teraz

Dlaczego szczękamy zębami ? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Ocena ( 2 osoby )
5.5
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2015-11-05
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788380691810
Liczba stron: 128
Dodał/a książkę:elibri

Historyjki, które pozwolą dzieciom, odkryć niektóre tajemnice ludzkiego ciała. 

Czy wiesz, że włożone do nosa ziarnko grochu może tam wykiełkować? Że ślina jest dla ludzkiego organizmu bardzo ważna? 

Dlaczego woskowina w uszach musi być gorzka, skąd się biorą kozy w nosie i z jakiego powodu w czasie kataru nawet najlepszy przysmak smakuje jak wata? 

Mały Tomek wkłada sobie do nosa mrożony zielony groszek, a jego starszy brat zastanawia się, czy ziarnko może tam wykiełkować. Mikołajek dostrzega kłaczek w pępku taty i próbuje dociec, skąd on się tam wziął. Lenka i jej tata odkrywają, dlaczego ślina jest tak ważna. Lila już wie, dlaczego bywa taka zła, a mały wampir Jaron z przykrością stwierdza, że w czasie kataru nie czuje smaku nawet najlepszego kisielu z czarnej porzeczki, polanego śluzem ze ślimaków.

W dziewiętnastu zabawnych, trzymających w napięciu i bardzo pomysłowych historyjkach znajdziecie odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Książkę pięknie i dowcipnie zilustrowała Nina Hammerle.

Będąc dzieckiem, Andrea Schutze interesowała się praktycznie wszystkim. W końcu zdecydowała, że jej głównym i najważniejszym hobby będzie czytanie książek. Od czytania do pisania był tylko krok. Andrea zaczęła tworzyć książki dla dzieci i robi to do dzisiaj. Oprócz tego jest krawcową - ma nawet dyplom czeladnika, skończyła psychologię, ale niestety do tej pory nie nauczyła się pływać i nie zdobyła odznaki konika morskiego.

Nina Hammerle urodziła się w 1974 roku w Amsterdamie. Północny wiatr przywiał ją na południe Austrii do Tyrolu. Miała pięć lat, kiedy postanowiła, że w przyszłości będzie zajmowała się rysowaniem. Realizując dziecięce plany, ukończyła liceum plastyczne w Innsbrucku, a następnie Szkołę Grafiki i Projektowania w Linzu w Austrii. Dzisiaj najchętniej spędza czas nad farbami, kolorowymi wycinankami i literkami. Między innymi dlatego cieszy się, że może pracować jako ilustratorka książek.

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
azetka79 plusminus Linia koment
super książka, mega prosto wytłumaczone sprawy zawiłe:)
agadas plusminus Linia koment
Przeczytane:2016-03-12, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
Książka zawiera dziewiętnaście zabawnych czasem trzymających w napięciu historyjek odpowiadających na pytania dotyczących funkcjonowania naszego ciała. Trzeba brać poprawkę, że nie są to informacje zgodne z najnowszymi badaniami ale jedynie zabawne odpowiedzi na pytania dzieci.

Poznamy więc miedzy innymi historie Mikołaja, którego młodszy brat wsadził sobie zielony groszek do nosa. Razem z nimi poznamy odpowiedź na pytanie czy groch może wykiełkować w nosie?
Dowiemy się również skąd się biorą kozy w nosie.Jest to przezabawna historia piekarzy, którzy pieką kozy w nosie. Będą oni tak mili, że podzielą się przepisem na wspaniałą kozę w nosie.
Razem z wampirkiem Jaronem dowiemy się dlaczego wszystko smakuje jednakowo, kiedy mamy katar.

W książce znajdziemy jeszcze odpowiedzi na pytanie takie jak czy strach potrafi paraliżować, po co nam ślina czy da się pić, wisząc głową w dół na wiele innych. Wszystko wpleciono w opowiadania i sytuacje, w których dziecko ma szansę się odnaleźć i poznać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

Przyznam się, że jako rodzic czasem mam problem z odpowiedzią na pewne pytania bez zaglądania do internetu a dwa czasem trudno te wiadomości ubrać tak w słowa by dziecko zrozumiało. Autorka wychodzi nam na przeciw i w swoich opowiadaniach przekazuje tą wiedzę w sposób zrozumiały dla dziecka na odpowiednich przykładach a wy stepujące w opowiadaniach dzieci bardzo to ułatwiają.
AMAF12 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
mskm13 Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
ajrin Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów