Długi Mars

Trzecia część bestsellerowej serii autorstwa mistrza fantasy Terry'ego Pratchetta oraz Stephena Baxtera.

Połączone talenty wybitnego brytyjskiego pisarza Terry'ego Pratchetta i giganta brytyjskiej science fiction Stephena Baxtera przynoszą nam nowy oszałamiający tom bestsellerowego cyklu.

Rok 2040. Długa Ziemia pogrążona jest w chaosie.

Kataklizm erupcji Yellowstone zagroził cywilizacji. Ludzie uciekają do Miriadów, relatywnie bezpiecznych światów Długiej Ziemi. Sally Linsay, Joshua Valienté i Lobsang angażują się w ryzykowne działania ratownicze.

Joshua jednak zmaga się z innym kryzysem. Ze swego długiego dzieciństwa w ukryciu na Długiej Ziemi wyłania się nowa rasa superinteligentnych post-ludzi - jednak "normalne" społeczeństwo, powodowane ignorancją i lękiem, zwraca się przeciw nim. Dla wplątanego w konflikt Joshuy dramatyczne starcie wydaje się nieuniknione.

Tymczasem Maggie Kauffman z marynarki Stanów Zjednoczonych wyrusza w niesamowitą podróż, prowadząc swój sterowiec ku niezbadanym granicom Długiej Ziemi.

Z Sally zaś kontaktuje się jej dawno zaginiony ojciec, Willis Linsay - wynalazca oryginalnego krokera. Także on planuje fantastyczną wyprawę: przez Długi Mars. Ale jakie są jego prawdziwe motywy?

Dla Joshuy, dla ludzkości, dla samej Długiej Ziemi - wszystko teraz jest inne.

"Oto nadchodzą ponownie - Terry Pratchett i Stephen Baxter. To podniecająca inieodmiennie porywająca wyprawa."

SFX

Długi Mars - opinie o książce

Avatar użytkownika - Vilsa
Vilsa
Przeczytane:2016-05-01, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Część zdecydowanie lepsza od poprzedniej. Tu przynajmniej coś się dzieje. Nie ma tej akcji, co prawda, zbyt wiele, ale po tym co działo się w "Długiej wojnie" to przyjemna zmiana. Bardzo zainteresował mnie wątek Następnych. Ale zachowanie ludzi jest wciąż tak tendencyjne... I trochę już katowane aż do porzygu. Mam wrażenie, że autorzy mają nas za takich tępaków i wszystko podają nam na tacy, bo inaczej nie zrozumiemy. A ja lubię sama dochodzić do wniosków i sama oceniać, więc takie zachowania są już naprawdę denerwujące. Na Marsie mi się całkiem podobało. Ale to, co robił ojciec Sally... Ech. Nie chciałabym go znać. Kalkulacje - kto się bardziej przyda. I gardzę Sally za to, że mimo odgadnięcia jego postępowania-pomagała mu dalej, prowadząc po czułych punktach. Zostawiłabym frajera samego. I po Sally też się spodziewałam czegoś w tym stylu, w końcu przydałby się na coś jej charakterek, ale jak widać potrafi go używać tylko po to, żeby się głupio droczyć tam gdzie nie trzeba. Rrr. Jak ja ogólnie nie lubię tych bohaterów. Gdyby nie ta wizja pięknych światów i poznawania ich różnorodności, cisnęłabym te książki gdzieś w kąt i przyklepała.
Avatar użytkownika - aqunia94
aqunia94
Przeczytane:2015-11-13, Ocena: 4, Przeczytałam, 12 książek 2015, Mam, Ulubione,
Osobiście "długi Mars" bardziej przypadł mi do gustu niż "Długa Wojna". Fajne rozwinięcie fabularne, Następni wprowadzają nieco zamieszania ale to zawszemiła odmiana, ale jeśli chodzi i same wydarzenia na Marsie to trochę jestem zawiedziona,
Avatar użytkownika - Tudej
Tudej
Przeczytane:2015-06-09, Ocena: 3, Przeczytałem, 26 książek 2015 rok,
Bardzo duże rozczarowanie.Po dwóch udanych poprzednich książkach spodziewałem się przynajmniej przyzwoitej książki. Moim zdaniem jedyne co ratuje trzecią część to "tło" czyli opisy nowych światów i jak rozwija się ludzkość na tych nieskończonych nowych ziemiach. Bo jeśli mam mówić o rozwiązaniach fabularnych jakie miały miejsce w czasie przygód głównych bohaterów to dla mnie Panowie Pratchett i Baxter nie mieli pomysłów lub poszli na łatwiznę. Najsłabiej wypada tytułowy "Długi Mars", zwłaszcza punkt kulminacyjny tego wątku, który tylko utwierdził mnie, że autorzy chyba poszli na łatwiznę. Jestem zawiedziony.
Avatar użytkownika - antila
Przeczytane:2015-01-01, Ocena: 4, Przeczytałem, 2015,
Zadziwiający kot Maurycy
Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Zadziwiający kot Maurycy

Nowe, filmowe wydanie "Zadziwiającego Maurycego i jego edukowanych gryzoni" - pierwszej historii ze Świata Dysku przeznaczonej dla młodszych czytelników...

Muzyka duszy
Terry Pratchett0
Okładka ksiązki - Muzyka duszy

Posłuchaj jak śpiewa moje wnętrze. Oj dana dana... Inne dzieci dostawały w prezencie cymbałki. Susan musiała tylko prosić dziadka, żeby zdjął kamizelkę...

Forget Me Not
Julie Soto