Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949

Data wydania: 2016-10-12
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-240-4165-7
Dodał/a książkę:IzaaK
Nawet ci, którzy dobrze znają historię, znajdą wiele szokujących faktów na stronach tej książki. Jeszcze więcej się z niej nauczą, bo to nie tylko katalog okropności, ale też dokładna analiza ich przyczyn. „THE TIMES” Kershaw stworzył bezstronną, opartą na gruntownych badaniach i przystępnie napisaną książkę, która będzie punktem wyjścia dla każdego, kto chce zrozumieć najstraszniejsze dekady europejskiej historii. „THE WALL STREET JOURNAL” Nowa książka Iana Kershawa 1914–1949. Najbardziej burzliwe dekady w dziejach świata Europejska katastrofa trwająca nieprzerwanie od 1914 do 1949 roku. Czas niedający się porównać z niczym innym w historii. Dramatyczny okres zmagań narodów w dwóch wielkich wojnach. I powojenny ład, który nie spełnił niczyich oczekiwań. Wielokrotnie nagradzany brytyjski profesor łączy oryginalne podejście naukowe z trzymającą w napięciu opowieścią. Przedstawia najważniejsze postacie i wywołane przez wojnę gwałtowne wstrząsy, które dotknęły cały kontynent, zmieniając kurs europejskiej i światowej historii. Znakomicie napisane, pełne przenikliwych i celnych spostrzeżeń Do piekła i z powrotem to pasjonująca panorama kluczowego półwiecza europejskiej historii, którego skutki odczuwamy do dziś.
Okładka - Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949 Inwazja
Andrzej Maleszka
Okładka - Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949 Misja:Encyklopedia
Arturo Pérez-Reverte
Okładka - Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949 Antykwariat spełnionych marzeń
Dorota Gąsiorowska
Okładka - Do piekła i z powrotem: Europa 1914-1949 Czas burzy