Opis ksiązki
Kup Teraz

Dobre i piękne życie. O naśladowaniu sposobu życia Jezusa

Ocena ( 1 osoba )
5.0
Wydawnictwo: Esprit
Data wydania: 2014-06-02
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-63621-78-0
Liczba stron: 317
Dodał/a książkę:ksiazkowa-fantaz

Jak być w pełni szczęśliwym? Jak dobrze żyć? Z pewnością nie ma osoby, która nie zadałaby sobie tego pytania. Według autora recepta na prawdziwe szczęście jest jedna: trzeba nauczyć się żyć tak, jak Chrystus. Gdy rozważamy i naśladujemy sposób życia Jezusa, jesteśmy na najlepszej drodze do osiągnięca nadzwyczajnego szczęścia. W książce znajdziesz: · Listę sześciu kroków do upadku, czyli opowieść o tym, jak NIE żyć · Instrukcje treningu duchowego – jak kształcić i rozwijać naszą duchowość w sposób prosty, jednocześnie czerpiąc z tego radość · 5 warunków wejścia do Królestwa Bożego, czyli co mówi do nas Bóg przez Pismo Święte · Listę Bożych błogosławieństw i porady, jak zasłużyć na każde z nich · Wiele zabawnych i pouczających historii z życia

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
ursa plusminus Linia koment
Przeczytane:2014-06-27, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,
James Bryan Smith jest chrześcijańskim teologiem i profesorem Friends University w Wichita. Należy do Kościoła Metodystycznego. Książka ,,Dobre i piękne życie", to kontynuacja światowego bestsellera ,,Dobry i piękny Bóg. Pokochać Boga, jakiego znał Jezus". Jej celem jest pomóc nam odkryć, jak pięknie i sensownie przeżyć swoje życie.

Na początku książki autor prezentuje ,,Sześć kroków do upadku, czyli proces obracania się w nicość", które zostały opracowane na podstawie Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian.

Według pastora nasze życie traci poczucie sensu wtedy, gdy odrzucamy Boga, odmawiamy Mu należytego szacunku i wdzięczności, a pokładamy nadzieję w bożkach tego świata, które są tylko substytutem prawdziwego szczęścia. Wystarczy włączyć radio lub telewizję, by przekonać się, że współczesny świat coraz częściej promuje celebrytów, natomiast gorzej już z autorytetami. My sami żyjemy coraz szybciej. Dużo i ciężko pracujemy. Wiecznie zagonieni, "śmiertelnie zapracowani", często nie mamy czasu, by choć na chwile się zatrzymać i zastanowić się, po co robimy, to co robimy. Natomiast autora z całą stanowczością stwierdza, iż nasze życie dopiero wtedy nabierze wartości, gdy w całości będzie się opierało na nauczaniu Jezusa Chrystusa.

Kolejne rozdziały poświęcone są omówieniu i interpretacji Kazania na Górze. Autor poświęca też dużo miejsca Królestwu Bożemu i jego znaczeniu dla naszego życia, a także daje wskazówki, jak żyć nim na co dzień. Szczegółowo zostały opracowane takie zagadnienia, jak gniew, pożądliwość, kłamstwo, błogosławienie tym, którzy nas przeklinają, próżność, chciwość, zamartwianie się i osądzanie innych.

Dużym atutem książki są umieszczone na końcu każdego z rozdziałów tzw. ,,treningi duszy" - rozmaite ćwiczenia, których zadaniem jest pomóc nam wcielić w życie zasady dobrego i pięknego życia, zgodnie z nauczaniem Jezusa Chrystusa. Zadania zostały tak opracowane, by można je było wykonywać indywidualnie lub grupowo.

Chociaż książka napisana jest przez protestanta, to z powodzeniem mogą z niej korzystać również katolicy.

Serdecznie polecam ją tym, którzy pragną zmienić swoje życie na lepsze.
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
andr Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów