Opis ksiązki
Kup Teraz

Dobry pies

Ocena ( 3 osoby )
5.3
Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-09-30
Kategoria: Literatura piękna
ISBN: 9788324137435
Liczba stron: 312
Dodał/a książkę:AgnSz
Recenzja - Dobry pies

Nie wyglądał najlepiej. Wielkie uszy, sztywne włosy. Zaczynał siwieć na pysku. Taki typ, co to od jakiegoś czasu żyje z dala od ludzi; może nawet nigdy się z nikim nie zaprzyjaźnił. Nasze oczy się spotkały, ale potem odwrócił wzrok. Beta wobec mnie, alfy. Ale w tym krótkim spojrzeniu dostrzegłem coś, co rozpoznawałem. Może wychwyciłem, że pod szorstką powierzchownością kryje się serce jak moje, wcale nie takie z kamienia. Trzeba być twardym, żeby żyć na tym świecie. Ten poznaczony bliznami gość to rozumiał i na tej podstawie podjąłem decyzję. Pasował do mnie. Dlatego zamerdałem ogonem.

Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Szansa  Chance`aPies jest najlepszym przyjacielem człowieka – tej starej mądrości nie sposób zaprzeczyć. Nawet, jeśli zaczyna siwieć na pysku, ma naderwane ucho i, krótko mówiąc: nie wygląda najlepiej, to jednak jego serce pozostaje tak samo pełne miłości jak najwspanialszego rasowca z rodowodem. Czy jednak bezwarunkowa ufność ze strony zwierzęcia może skruszyć czyjeś twarde i bezduszne serce?Susan Wilson, autorka wspaniałej, pełnej emocji  i wzruszeń książki „Dobry pies”, udowadnia nam, że bardzo zły człowiek i bardzo zły pies są w stanie sobie pomóc i od

szara_linia
Opinie
Ocena 1 2 3 4 5 6
Komentarz
dayna15 plusminus Linia koment
Przeczytane:2015-05-22, Ocena: 5, Na półkach: Przeczytałem,z_52 książki 2015 (181),
Adam - mężczyzna, który ma wszystko: status społeczny, pieniądze, szacunek pracowników, rodzinę. Wychowywał się w rodzinach zastępczych i wszystko, co osiągnął zawdzięcza sobie. W dniu ważnego przejęcia w firmie traci panowanie nad sobą i uderza asystentkę. Tego dnia traci wszystko - pieniądze, rodzinę i pracę. Sąd skazuje go na prace społeczne w schronisku dla bezdomnych, gdzie Adam uczy się pokory i zaczyna poznawać samego siebie.
Mieszaniec pitbulla, wystawiany do nielegalnych walk. Sprytny, inteligentny i paskudny z wyglądu. Wie, że jeśli chce przeżyć musi być łagodny w stosunku do ludzi. Kiedy czuje powiew wolności ucieka i radośnie pląsa po ulicach miasta w poszukiwaniu jedzenia i innych rozrywek. Ostatecznie trafia do schroniska dla zwierząt.
Przypadek sprawia, że Adam poszukując psa bezdomnego mężczyzny trafia do schroniska, w którym przebywa pitbull. Obaj dostrzegają w sobie coś szczególnego, a Adam sądząc, że to poszukiwany pies, zabiera go ze sobą. Kiedy pies okazuje się nie być odpowiednim psem, Adam musi go przygarnąć na kilka dni.
Pies i człowiek - dwie ofiary losu, samotni, nieszczęśliwi, porzuceni. Mimowolnie zostają najlepszymi przyjaciółmi i spędzają ze sobą coraz więcej czasu. W końcu pies otrzymuje imię - Chance. Bo dostał szansę na lepsze życie, bez konieczności walki o przetrwanie, a jednocześnie jest szansą dla Adama na dokonanie zmian w życiu, porozumienie się z córką i nową miłość.
Rozdziały przedstawione z perspektywy pitbulla były bardzo przenikliwe i pokazywały, co może myśleć pies w różnych sytuacjach. Pod koniec książki ryczałam jak bóbr, przekonana o śmierci psa. Zawsze wzruszam się w takich momentach. Chance to naprawdę dobry pies, a książka udowadnia, że każdy pies zasługuje na miłość i kogoś, kto zbuduje mu prawdziwy dom.
Nektrus plusminus Linia koment
Przeczytane:, Ocena: 5, Na półkach:
Czy zmieni status czy doda nową ?
gendun Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
Simi_48 Linia koment
Przeczytane:2015-05-25, Ocena: 6, Na półkach: Chcę przeczytać,
ja_rus Linia koment
Na półkach: Chcę przeczytać,
break
Okładka - Dobry pies Zakazana miłość
Nicole Jordan
Okładka - Dobry pies Zaćmienie
Ragnar Jónasson
Okładka - Dobry pies Sacrifice
Sharon Bolton
Okładka - Dobry pies Pochodzenie bogów
ANDREW COLLINS
Okładka - Dobry pies Drugie narodziny mordercy
A.J. Kazinski
POLUB NAS!
WYDAWCY POLECAJĄ
Zwyczajna łaska
Książka Racheli
Sekret Wesaliusza
 
STRONA GŁÓWNA

MOJE GRANICE
Dodaj/Opublikuj
Wirtualna biblioteczka
Ustawienia
Więcej opcji
KSIĄŻKI
recenzje
premiery, nowości
zapowiedzi wydawnicze
audiobooki
patronaty
rankingi
autorzy
rekomendacje
wyzwania czytelnicze
WIERSZE

OPOWIADANIA

KONKURSY

SPOŁECZNOŚĆ
forum
blogi
zdjęcia
filmy
kalendarz
książki za aktywność
PUBLICYSTYKA
wywiady
eseje
sylwetki twórców
recenzje filmów