OPIS KSIĄŻKI:

Data wydania: 2010-03-01
ISBN: 978-83-7510- 386-1
Dodał/a książkę:Sławomir Krempa
Recenzja - Dobrze jest, jak jest
Opowieści o codzienności, która niepokoi i urzeka Annie Proulx powraca na tereny, na których rozgrywały się dramatyczne zdarzenia z Tajemnicy Brokeback Mountain, by nakreślić panoramę ludzkiego losu i szaleństwa.  Bohaterowie zebranych w tym tomie opowiadań usiłują wyrwać się z biedy i rozpaczy, ale napotykają przeciwności nie do pokonania. Głęboko współodczuwając z kobietami i mężczyznami walczącymi o przetrwanie w tej surowej i bezlitosnej krainie, Proulx przeobraża ich życie w literaturę, która nabiera mocy mitu. Śmiały język, jakim się posługuje, wrażliwość na szczegóły i mroczne poczucie humoru sprawiają, że tom ten dostarcza wyjątkowych wzruszeń. Annie Proulx to jedna z najciekawszych współczesnych pisarek amerykańskich, zdobywczyni Nagrody Pulitzera i National Book Award. Autorka wydanych przez REBIS Pocztówek, Asa w rękawie, Akordeonowych zbrodni, Pieśni serca i innych opowiadań oraz zekranizowanych przez Lassego Hallströma Kronik portowych z Julianne Moore, Cate Blanchett i Kevinem Spaceyem w rolach głównych i Tajemnicy Brokeback Mountain na podstawie której nakręcono nagrodzony Oscarami film z Heathem Ledgerem i Jakiem Gyllenhaalem.
Recenzja
justa21 Linia koment
Na półkach:

Dzikie Wyoming według ProulxPuste przestrzenie, dzika przyroda, siły żywiołów, a na tle tego wszystkiego człowiek borykający się ze swoim losem. Kto poznał i pokochał „Tajemnicę Brokeback Mountain” i „Kroniki portowe”, ten zatonie w słowach Annie Proulx po raz kolejny.„Dobrze jest jak jest” to zbiór dziewięciu porywających opowiadań, które wzbudzają w nas skrajne emocje: śmiech, łzy, przerażenie, to znów koją swoją sielskością, spokojem i opisami przestrzeni. Proulx zabiera nas w dzikie, niezamieszkałe prawie tereny na zachodzie Amery

Okładka - Dobrze jest, jak jest Cykl krzyżacki (Tom 2). Aksamitny dotyk nocy
Dariusz Domagalski